توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
فرماندار درمیان خبر داد
دستگیری 170 قاچاقچی و توزیع‌کننده مواد مخدر در درمیان
يکشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۴۲
فرماندار درمیان گفت: در سال‌جاری 170 قاچاقچی و توزیع‌کننده مواد مخدر توسط فرماندهی انتظامی درمیان دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

به گزارش عرش نیوز به نقل از روابط عمومی درمیان، محمد بشیری‌زاده در نشست شورای فرعی هماهنگی مبارزه با مواد مخدر درمیان با بیان اینکه در بهار سال‌جاری 22.5 کیلوگرم انواع موادمخدر از قاچاقچیان کشف و ضبط شده است، اظهار کرد: در این ارتباط 15 دستگاه خودرو و موتور سیکلت نیز از قاچاقچیان توقیف شد.

وی، آگاه‌سازی مردم از طریق کارگاه‌های آموزشی و پیشگیری، غنی‌سازی اوقات فراغت، افزایش فرصت‌های شغلی، توسعه‌ متوازن امکانات و ثروت در نوار مرز و مشارکت همه‌ دستگاه‌ها به ویژه متولیان فرهنگی را از مهمترین راهکارهای مبارزه با مواد مخدر در شهرستان درمیان برشمرد و افزود: به منظور افزایش آگاهی شهروندان با مضرات مصرف مواد مخدر در سال گذشته بیش از 50 کلاس پیشگیری از اعتیاد برای دانش‌آموزان مدارس، ساکنان نوار مرز و روستاهای در معرض خطر برگزار شده است.

فرماندار درمیان با بیان اینکه تاکنون 135 نفر از بیماران مبتلا به اعتیاد در مراکز ترک اعتیاد و بازپروری شهرستان تحت درمان قرار گرفته‌اند، ادامه داد: گرایش به مصرف مواد مخدر صنعتی و نیمه صنعتی به دلیل انسداد کامل مرزها و تلاش شبانه‌روزی مأموران انتظامی شهرستان بسیار پایین است.

بشیری‌زاده از آموزش و پرورش به عنوان دستگاه فرهنگی موثر در بحث مبارزه با گسترش اعتیاد و موادمخدر یاد کرد و گفت: ضروری است اعضای شورای فرعی هماهنگی مبارزه با موادمخدر شهرستان گزارشات اقدامات و پیشنهادات اجرایی در زمینه از بین بردن اعتیاد در این شهرستان مرزی را به صورت ماهانه ارائه کنند.

وی از انهدام یک باند توزیع و قاچاق مواد مخدر در اردیبهشت ماه سال‌جاری خبر داد و خاطرنشان کرد: 65 درصد قاچاقچیان بازداشت شده توسط فرماندهی انتظامی درمیان غیر بومی هستند.

فرماندار درمیان یادآور شد: شهرستان درمیان با 5 هزار و 797 کیلومتر مربع وسعت و دارا بودن 90کیلومتر مرز مشترک با افغانستان همواره در معرض تهدید نفوذ و گسترش موادمخدر قرار دارد به گونه‌ای که در سال گذشته 680 قاچاقچی و سوداگر مرگ در شهرستان شناسایی و پس از دستگیری تحویل مراجع قضایی شدند.

بشیری‌زاده از پاکسازی کامل دو منطقه‌ آلوده شهرستان در سال‌جاری خبر داد و افزود: همچنین در سال گذشته نیز چهار منطقه‌ آلوده شهرستان از لوث قاچاقچیان، توزیع کنندگان و مواد مخدر پاک شد و امنیت مردم شهرستان تضمین شد.

وی با بیان اینکه در بحث مبارزه با موادمخدر باید ریشه‌ای عمل کرد به گونه‌ای که عملکرد شورا در جامعه ملموس بوده و باز خورد آن در جامعه دیده شود، گفت: روحانیون و مبلغان اعزامی در روستاها در زمینه آگاه‌سازی مردم به این معضل اجتماعی نقش مهمی ایفا می‌کنند.

کد مطلب: 273037