توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
عضو خبرگان رهبری: بازیهای سیاسی نباید فضای دانشگاه ها را ملتهب کند
چهارشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۱۳
نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری گفت: بازیهای سیاسی نباید فضای دانشگاه ها را ملتهب کند.
عرش نیوز به نقل از ایرنا؛حجت الاسلام عسگر دیرباز روز چهارشنبه افزود: سیاسی شدن بیش از حد دانشگاهها رشد علمی کشور را متوقف کرده و دانشجو را از مسیر اصلی خویش باز می دارد.

 
وی اظهار کرد: گاهی اوقات برخی افراد و گروهها خواسته و ناخواسته زمینه را برای مطرح ساختن اختلافات جناحهای تندرو فراهم کرده و از سوی دیگر دانشجو را از سر کتاب و درس به سوی برنامه های پوچ و بی هدف سوق می دهند.

 
رئیس دانشگاه جامع قم افزود: سیاست زده کردن دانشجویان به فرموده رهبر معظم انقلاب سم مهلکی است که در کوتاه مدت به عمر علمی دانشجو خاتمه می دهد.

 
عضو خبرگان رهبری یادآوری کرد: به جای پرداختن به دعواهای سیاسی نامفهوم و غرق شدن در منجلاب تندروها و افراطی ها شایسته است زمان دانشجو صرف درس و تحقیق و مطالعه شود در این صورت است جامعه شاهد شکوفایی می شود.

 
حجت الاسلام دیرباز ادامه داد: وقتی دانشگاه محل تنش و درگیری گروهها و جناحهای تندرو می شود در این هنگام است که زمینه برای فرسودگی و نابودی دانشجو فراهم می شود و دیگر از دانشگاه بوی آرامش شنیده نخواهد شد.

 
وی یادآوری کرد: برخی می خواهند دانشگاه از آرامش فعلی خارج و تبدیل به میدان تاخت و تاز جناحهای تندرو شود.

 
نماینده مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: وقتی آرامش بر محیط دانشگاه حاکم شود بدون تردید به دنبال آن رشد علمی و پویایی کشور محقق می شود.

 
حجت الاسلام دیرباز افزود: فعالیت دانشگاهها نباید به گونه ای باشد که منجر به شیب کند علمی شود چرا که اگر فعالیتهای علمی به حالت افت و خیز درآید ضررهای جبران ناپذیری متوجه جامعه می شود ضررهایی که بیشتر و سختر از تبعات مشکلات اقتصادی و تورم است.

 
وی اضافه کرد: گاهی اوقات به جای ارائه برنامه مناسب به دانشجو، دانشگاهها تبدیل به میدان تعارض جناح های مختلف می شود و این وضعیت بالاترین هزینه را به دانشگاهها وارد می کند.

 
رهبر معظم انقلاب چهارشنبه گذشته در دیدار با اساتید دانشگاهی، مدیران و مسوولان دانشگاهها به سخنرانی پیرامون سلامت دانشگاهها و مصون ماندن آنها از گزند دشمنان پرداختند.
کد مطلب: 283838