توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
از تابستان تاکنون
ترکیه ۱۶۵۶ نفر از کاربران رسانه های اجتماعی را بازداشت کرده است
يکشنبه ۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۳۹
وزارت کشور ترکیه اعلام کرد: مقامهای این کشور بیش از ۱۶۵۶ نفر از کاربران شبکه های اجتماعی را در شش ماه گذشته بازداشت کرده اند.
به گزارش گروه بین الملل عرش نیوز، وزارت کشور ترکیه امروز شنبه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: مقامهای ترکیه در شش ماه گذشته بیش از 1656 نفر از کاربران شبکه های اجتماعی را به اتهام حمایت از سازمان های تروریستی یا اهانت به مقامهای رسمی بازداشت کرده اند و از 10 هزار نفر دیگر نیز بازجویی بعمل آمده است.

این بیانیه افزود: وزارت کشور ترکیه اقدامات حقوقی علیه 3710 نفر را که توسط پلیس شناسایی شده اند، اتخاذ کرده است. علاوه بر افراد دستگیر شده، 1203 نفر نیز به صورت مشروط آزاد شدند، 767 آزاد شدند و 84 نفر نیز هنوز در بازداشت هستند.

علاوه بر این تحقیقات و روندهای حقوقی علیه 10 هزار نفر دیگر در حال انجام است.

ترکیه از زمان وقوع کودتای نظامی نافرجام اواسط جولای تاکنون وضعیت فوق العاده اعلام کرده و در این مدت هزاران نفر از مخالفان دولت به اتهام مشارکت در کودتا و طرفداری از جنبش گولن بازداشت یا از کار تعلیق و برکنار شده اند.

از جولای تاکنون بیش از 100 هزار نفر در بخش قضایی، ارتش، رسانه های خبری و نهادهای مدنی ترکیه بازداشت یا تعلیق و برکنار شده اند. در مجموع تاکنون بیش از 37 هزار نفر به طور رسمی بازداشت شده اند.
منبع: خبرگزاری تسنیم به نقل از آسوشیتدپرس
کد مطلب: 391333