سومین مرحله واکسيناسيون تب برفکي در نيشابور انجام می شود
چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۰۲
عرش نیوز : رييس شبکه دامپزشکي شهرستان نيشابور از آغاز مرحله سوم واکسيناسيون تب برفکي به صورت همزمان وفراگير از نيمه دوم آذر 92خبر داد.

به گزارش عرش نیوز به نقل از روابط عمومی اداره دامپزشگی نیشابور : دکتر علي سليماني رييس شبکه دامپزشکي شهرستان نيشابور با اعلام اين خبرگفت: در اين مرحله کليه دامهاي سنگين شهرستان نيشابور در گاو داري هاي روستايي به تعداد ۴۰ هزار راس به صورت رايگان و با استفاده از توان بخش دولتي و خصوصي واکسينه خواهند شد و درهمين رابطه از دامداران انتظار مي رود به منظور واکسيناسيون دام هاي خود، با اکيپ هاي دامپزشکي همکاري نمايند.
وي افزود: بيماري تب برفکي يکي از مسري ترين بيماري هاي واگير دام است و براي پيشگيري از بيماري، واکسيناسيون کافي نمي باشد بنابراين دامداران بايستي از ورود افراد متفرقه به دامداري جلوگيري نموده واز خريد دامهاي بدون هويت بهداشتي خودداري نمايند.
سليماني تصريح كرد: جلوگيري از تردد دامهاي آلوده يکي از مهمترين راه هاي جلوگيري از انتشار بيماري است و درهمين راستا اظهار اميدواري کرد که نيروي انتظامي نسبت به کنترل وتردد دام در جاده ها و راههاي مواصلاتي شهرستان اقدام نمايند.

کد مطلب: 171337