توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
زباله‌های خلخال در کنار مناطق مسکونی و بیمارستان دفن می‌شود
سه شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۵۵
فرماندار شهرستان خلخال با انتقاد شدید از محل دفن زبله های خلخال در مجاورت مناطق مسکونی از شهرداری این شهرستان خواست تا نسبت به مکان‌یابی جدید محل دفن زباله اقدام فوری را انجام دهد.
به گزارش عرش نیوز؛مهدی احمدی پیش از ظهر امروز در کارگروه ساماندهی پسماند زباله‌های خلخال اظهار داشت: با توجه به اینکه مکان فعلی دفن زباله در شهرستان خلخال در مجاورت مناطق مسکونی شهر و بیمارستان قرار دارد و این امر صدمات و آسیب‌های جدی را به همراه دارد شهرداری باید نسبت به مکان‌یابی جدید محل دفن زباله اقدام فوری را انجام دهد.

وی با بیان اینکه روزانه 50 تن زباله در شهرستان خلخال تولید می‌شود، گفت: اگر همه این زباله‌ها در نزدیکی مناطق مسکونی تخلیه و دفن شود آسیب جدی را برای سلامتی هم‌شهریان داشته و می‌تواند سلامتی آنها را با خطرات جدی مواجه کند.

احمدی با بیان اینکه بوی بد این زباله ها و پسماندها در این مکان سبب نارضایتی مردم شده است، افزود: علاوه بر بوی نامطبوع، در زمان امحای این زباله‌ها نیز دود و بوی ناشی از آن‌ها و نیز گرد آمدن حیوانات وحشی در این منطقه خطرات زیادی را برای مردم به دنبال داشته و سبب رعب و وحشت آن‌ها شده که نباید این امر ادامه یابد.

فرماندار خلخال با بیان اینکه دفع غیراصولی زباله و پسماند خطر جدی برای همه محسوب می‌شود، تصریح کرد: در این زمینه در روستاها نیز باید دهیاران نسبت به دفع اصولی و مناسب زباله‌های روستاییان اقدام لازم را انجام دهند تا سلامت و بهداشت روستانشینان با تهدیدی رو به رو نشود.

در این جلسه شهردار خلخال نیز با اشاره به کمبود منابع مالی شهرداری گفت: علت تاخیر در امر انتقال سایت جدید زباله های شهرستان نبود اعتبارت لازم در این زمینه برای راه اندازی مکان جدید در خارج از شهر است که در صورت تامین منابع مالی مناسب این کار به سرعت انجام می‌شود.

علی درویشی اظهارکرد: مکان مناسب برای دفن زباله‌ها تعیین شده و مجوزهای لازم در این زمینه نیز دریافت شده و تنها مشکل موجود نبود اعتبار لازم است که با فراهم آمدن شرایط در کمترین زمان این اقدام انجام شده و نارضایتی‌ها در این زمینه نیز به حداقل می‌رسد.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 340735