توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
امام جمعه کرج:
توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری از بروز فتنه‌های احتمالی جلوگیری می‌کند
چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۴۸
امام جمعه کرج با اشاره به اینکه نبود بصیرت سبب می شد فتنه بسیاری از مسائل را ساقط کند، گفت: باید با دقت نظر، قوی و محکم در مقابل هجمه‌های دشمن ایستاد و از بروز فتنه های احتمالی جلوگیری کرد.
به گزارش عرش نیوز، آیت الله سید محمدمهدی حسینی همدانی در اولین یادواره تخصصی سردار شهید مهدی شرع پسند که پیش از ظهر امروز در محل سالن شهیدان نژاد فلاح برگزار شد، اظهار کرد: این برنامه از جهات مختلفی دارای اهمیت ویژه ای است.

وی با اشاره به اینکه شهید شرع‌پسند یکی از سرداران بزرگ اسلام و تربیت شده مکتب اهل بیت(ع) است ، افزود: شرکت کنندگان در این‌گونه از همایش‌ها هرکدام به نوعی ستاره‌ای از آسمان پرنور ایثار و شهادت هستند.

نماینده ولی فقیه در البرز با بیان اینکه در هر محفلی یاد بزرگان سبب نزول رحمت در آن مجلس می‌شود، خاطرنشان کرد: زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا در هر زمان و مکانی موجبات نزول رحمت الهی، در جامعه را رقم می زند.

آیت الله حسینی همدانی بیان کرد: برای شناخت شخصیت یک فرد باید ابعاد مختلف شخصیتی او در خانه، خانواده، جامعه و برخورد با اطرافیان را مورد بررسی قرار داد.

وی افزود: با قدری تامل در زندگی شهید مهدی شرع پسند می توان فهمید این انسان وارسته در تمامی ابعاد به رشد و کمال معنوی رسیده است.

امام جمعه کرج خاطرنشان کرد: سردار شهید مهدی شرع پسند پیش از انقلاب اسلامی در ردیف و مسیر رشد و صلاح قرار گرفت و ارتباط نزدیک ایشان با آیت الله مشکینی از جمله مواردی بود که زمینه رسیدن به کمال این شهید راه اسلام را به راحتی فراهم کرد.

نماینده ولی فقیه در البرز با اشاره به فضائل شخصیتی آیت الله مشکینی، بیان کرد: این فقیه عالیقدر شخصیتی بی نظیر است که با وارستگی اخلاقی به مسائل اجتماعی دقت نظر داشته و حضور شهید شرع پسند در کنار ایشان موجب رسیدن به کمال دنیا و آخرت این فرد شده است.

آیت الله حسینی همدانی با بیان اینکه شهید مهدی شرع پسند در دامن پاک خانواده و این فقیه عالیقدر پرورش یافته است، تصریح کرد: تحت تعلیم قرار گرفتن این شخصیت قابلیت های شهید شرع پسندرا به فعلیت تبدیل کرد و روح تشنه او را به کمال رساند.

وی گفت: سردار شهید مهدی شرع پسند در زمان شهادت 29 سال بیشتر نداشت امام از نظر وجودی یک انسان کامل بود چرا که در مسیر هدایت اسلام و امام راحل قرار گرفته بود.

وی بیان کرد: در زمان 8 سال دفاع مقدس چه بسیار جوانانی بودند که مسئولیت یک لشکر را برعهده داشتند و حال این سوال مطرح می شودکه جوانان این نسل توانایی اداره کردن یک خانه را دارند؟

آیت الله حسینی همدانی با تاکید بر اینکه باید به اصل مسائل پرداخت، اظهار کرد: سیاست بازی و متوجه دنیا شدن خوب نیست چرا که باید سعی کنیم از مسیر درستی و حق منحرف نشویم.

نماینده ولی فقیه در البرز با اشاره به بخشی از وصیت نامه شهید مهدی شرع پسند افزود: با مطالعه وصیت نامه این فرد می‌توان فهمید که همه اقدامات شهید مهدی شرع پسند مطابق با دین و اسلام است.

امام جمعه کرج با بیان اینکه این شهید عالیقدر در وصیت نامه خود نوشته است که همیشه و درهمه حال خدا را ناظر و پشتیبان خود ببینید، گفت:  این جمله بیانگر موحد بودن شهید شرع پسند است.

وی گفت: غیبت نکردن، توجه به نماز و توسل به اهل بیت(ع) از دیگر مواردی است که این شهید در وصیت نامه خود ذکر کرده است که همگی نشان دهنده توجه به احکام ، اصول دین و ولایت مداری است.

آیت الله حسینی همدانی با بیان اینکه مهم ترین صفات بسیجیان بصیرت است، اظهار کرد: جنگ تحمیلی و 8 سال دفاع مقدس تنها به دست بصیرت‌داران اداره شد و پیروزی رسید.

وی با اشاره به اینکه نبود بصیرت سبب می شد فتنه بسیاری از مسائل را ساقط کند، خاطرنشان کرد: باید با دقت نظر، قوی و محکم در مقابل هجمه های دشمن ایستاد و از بروز فتنه های احتمالی جلوگیری کرد.

آیت الله حسنی همدانی گفت: کشور در مسیر رشد و پیشرفت قرار دارد و باید با سرلوحه قرار دادن تاکیدات مقام معظم رهبری مانع بروز فتنه های سنگین‌تر در کشور شویم.

منبع: تسنیم

کد مطلب: 332112