توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نماینده مردم بیرجند:
دولت برای مساجد و حسینیه‌ها اعتبار اختصاص دهد
دوشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۲۸
نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی بر ساخت و تجهیز حسینیه و مساجد توسط مردم و خیران تاکید کرد و گفت: دولت برای کمک به مساجد و حسینیه‌ها باید اعتبار اختصاص دهد.
به گزارش عرش نیوز؛حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمد باقر عبادی شامگاه یکشنبه در اجتماع مردم مهرشهر بیرجند اظهار داشت: در دولت‌های قبل از دولت نهم هیچ اعتباری به عنوان کمک به حسینیه و مساجد اختصاص ندادند.

وی افزود: در دولت نهم و دو سال اول دولت دهم اعتباراتی برای کمک به حسینیه‌ها و مساجد اختصاص یافته شد اما تاکنون در این دولت اعتبار خاصی برای کمک به مساجد و حسینیه‌ها اختصاص نیافته است.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر به دلیل توقف طرح مسکن مهر وضعیت کارگران در استان مطلوب نیست.

وی ابراز امیدواری کرد: وزارت اقتصاد و وزارت راه و شهرسازی با طراحی‌های مناسب به رونق کسب و کار و مسکن مهر کمک کنند.

حجت‌‎الاسلام عبادی با اشاره به مشکلات مدارس مهر شهر گفت: هیچ نقطه‌ای در استان به اندازه مهرشهر از نظر فضای آموزشی مشکل ندارد.

وی با تاکید بر اینکه در این راستا با وزیر آموزش و پرورش مذاکراتی انجام شده است، اظهار داشت: دولت بودجه‌ای برای ساخت مدرسه ندارد و باید خیران در این عرصه مشارکت کنند.

وی با قدردانی از اصحاب رسانه خراسان جنوبی در زنده نگه داشتن  این موضوع تصریح کرد: بعد از پیگیری‌ها جلسات متعدد و پشتیبانی اهالی رسانه استان راه‌آهن خراسان جنوبی در ردیف اعتباری بودجه کشور قرار گرفت.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این موفقیت در حالی به دست آمد که وضعیت اعتباری کشور خوب نبود و دولت به شدت نگران بودجه است. تصریح کرد: اگر پیگیری خبرنگاران نبود موضوع راه‌‌آهن به مسئله اول استان تبدیل نمی‌شد و این جای تشکر ویژه دارد.

حجت‌الاسلام عبادی از استاندار خراسان جنوبی و سایر نمایندگان استان به دلیل پیگیری این موضوع قدردانی کرد و گفت: در موضوع راه‌آهن همه مسئولان استانی با همت و تلاش شبانه‌روزی در کنار هم بودند تا این مهم به سرانجام رسید.

منبع:تسیم

کد مطلب: 342715