توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار زنجان:
زیرساخت مسکن‌ مهر استان زنجان متناسب با پیشرفت پروژه تأمین می‌شود
چهارشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۱۳
استاندار زنجان گفت: خدمات زیر بنایی مسکن‌های مهر متناسب با پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها تأمین می‌شود و کمک‌های دولتی به واحدهای دارای مشکلات زیرساختی که ساخت آن‌ها به پایان رسیده اختصاص می‌یابد.
به گزارش عرش نیوز؛جمشید انصاری شامگاه سه‌شنبه در سومین جلسه شورای مسکن استان زنجان در سال 93 برای تعیین تکلیف مسکن‌های مهر اظهار داشت: شهرک 73 هکتاری مسکن مهر که هنوز ساخت واحدها در آن آغاز نشده در تأمین خدمات زیربنایی –آب، برق، گاز و فاضلاب- مشکلاتی دارد و از آنجایی که کمک‌های دولتی به پروژه‌های به اتمام رسیده یا با پیشرفت بالا اختصاص می‌یابد، تأمین خدمات زیربنایی قبل از ساخت‌وساز در این مکان منطقی نیست.

وی تصریح کرد: خدمات زیربنایی و زیرساخت‌ها متناسب با پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها تأمین می‌شود و دولت هنوز برای توزیع کمک‌ها برای خدمات زیربنایی به شکل دستگاهی یا استانی تصمیم نگرفته است.

استاندار زنجان از موافقت سازمان ملی زمین و مسکن برای واگذاری زمین شهرک 73 هکتاری بر طبق قراردادهای اداره راه و شهرسازی با متقاضیان خبر داد و گفت: از آنجایی که تنها 22 یا 23 هکتار از این مجموعه برای ساخت و ساز آماده‌سازی می‌شود، واحدها در یک مکان متمرکز برای کاهش هزینه‌های خدماتی تجمیع شوند.

وی درباره مشکل صدور پروانه ساخت از طرف شهرداری برای احداث واحدها در شهرک 73 هکتاری ابراز کرد: قطعه‌ای که در این مجموعه به شهرداری تعلق دارد به این دستگاه واگذار شود و شهرداری نیز باید نسبت به صدور پروانه اقدام کند.

انصاری با اشاره به مشکل عدم صدور گواهی پایان کار توسط شهرداری و نیز مشکل متقاضیان برای فروش اقساطی تأکید کرد: شهرداری باید پس از 95 درصد پیشرفت فیزیکی پروژه گواهی پایان کار صادر کند تا فروش اقساطی انجام شود ولی صدور مجوز سکونت منوط به صدور گواهی پایان کار صد در صد شود.

وی در مورد پرداخت تسهیلات مسکن مهر بیان کرد: با توجه به محدودیت منابع بانکی، تسهیلات مسکن مهر فقط به افرادی که بر اساس قراردادهای اداره راه و شهرسازی به آن‌ها زمین واگذار شده، پرداخت می‌شود.

استاندار زنجان عنوان کرد: در بودجه دولت برای مسکن‌های مهر بخشی برای ساخت مدرسه در مجموعه‌های مسکن مهر در نظر گرفته شده که در اختیار آموزش و پرورش استان‌ها قرار می‌گیرد.

جواد رحمتی، معاون امور عمرانی استاندار زنجان در این جلسه اظهار داشت: در پروژه 73 هکتاری مسکن مهر یک سوم سایت به ساخت واحدها اختصاص یافته و با توجه به وضعیت جغرافیایی زمین، قرارگیری مجتمع‌ها با ایجاد تغییراتی در طراحی این مجموعه در قسمت جنوبی سایت متمرکز می‌شود.

وی ابراز کرد: با توجه به اینکه هدف ساخت مسکن مهر ارزان‌سازی بوده، کیفیت این واحدها نسبت به دیگر مجتمع‌ها پایینتر است ولی با این حال از حداقل استانداردها برخوردار هستند.

رحمتی در مورد مشکلات مسکن‌های مهر به نبود دسترسی مناسب در برخی مکان‌ها، نحوه اتصال به شبکه معابر،عدم تأمین زیرساخت مناسب در بعضی پروژه‌ها و نبود مکان‌های خدماتی مانند مدرسه اشاره کرد.


منبع:تسنیم

کد مطلب: 352318