توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
معاون بنیاد شهید کشور خبر داد
ارائه تسهیلات ارزان قیمت اشتغال‌زایی به فرزندان شاهد و ایثارگر
يکشنبه ۱ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۲۵
معاون سازمان بنیاد شهید کشور گفت: تسهیلات ارزان قیمت ۵۰ و ۱۰۰ میلیون تومانی به منظور اشتغال زایی فرزندان شاهد و ایثارگر از طریق صندوق توسعه ملی راهکار سازمان برای اشتغال زایی خانواده های ایثارگران است.
به گزارش عرش نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از ایلام، به نقل از روابط عمومی استانداری ایلام، محمد تقی شریعتی در دیدار با استاندار ایلام اظهار کرد: ارائه تسهیلات ارزان قیمت 50 و 100 میلیون تومانی به منظور اشتغال زایی فرزندان شاهد و ایثارگر از طریق صندوق توسعه ملی راهکار سازمان برای اشتغال زایی و کارآفرینی خانواده های ایثارگران است.

 
معاون سازمان بنیاد شهید کشور برنامه ریزی برای رفع مشکل اشتغال این خانواده ها را از اولویت های کاری سازمان بنیاد شهید کشور دانست و افزود دولت تمام توان خود را در این زمینه به کار خواهد بست و با برنامه ریزی و ارائه راهکار های مناسب برای اشتغال این عزیزان اقدامات لازم را انجام می دهد.

 
محمد رضا مروارید نیز در دیدار  اظهار کرد: وضعیت اشتغال فرزندان شاهد و ایثارگر در ایلام مناسب نیست و برای جذب این عزیزان به بازار کار مشاغل دولتی کفایت نمی کند و باید در حوزه اشتغال زایی و کارآفرینی با سرمایه گذاری مناسب نسبت به اشتغال آنان برنامه ریزی کرد.

 
وی استان ایلام را به نسبت جمعیت دومین استان از لحاظ بیکاری خانواده های ایثارگران دانست و فزود: در این زمینه می توان با آموزش های مناسب و ارائه ی تسهیلات ارزان قیمت فرزندان شاهد و ایثارگر را وارد عرصه تولید و بازار کار کرد تا هم مشکل بیکاری این عزیزان برطرف شود و هم کارآفرینی و تولید نیز در جامعه ایجاد شود.

 
استاندار ایلام ارائه  سرمایه برای فعالیت های خرد و متوسط را در استان ایلام یکی از راه های اشتغال فرزندان شاهد و ایثارگر دانست.

 
وی استفاده از ظرفیت مؤسسات عمومی و سرمایه گذاران را یکی از راه های اشتغال این خانواده های ایثارگران به ویژه در استان های محروم دانست و گفت: مؤسساتی نظیر کوثر و سایر مؤسسات می توانند با سرمایه گذاری در بخش های مختلف به ویژه در استان های محرومی چون ایلام با مشارکت سازمان بنیاد شهید نسبت به ایجاد صنایع مولد سرمایه گذاری کنند و با این اقدام هم مشکل اشتغال فرزندان جانباز و ایثارگر حل خواهد شد و هم به تولید و اقتصاد کشور کمک می شود.
کد مطلب: 276214