توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
سرپرست پارک علم و فناوری خراسان شمالی
حمایت‌های جهاد دانشگاهی سکوی پیشرفت شرکت‌های فناور است
چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۳۰
سرپرست پارک علم و فناوری خراسان شمالی گفت: حمایت جهاد دانشگاهی از شرکت‌های فناور در پیشرفت آنان بسیار تاثیرگذار است و سکوی پرش آنان است.
به گزارش عرش نیوز به نقل از ایسنا،علی‌اصغر پیله‌ور با اشاره به اینکه عمده وظایف جهاد دانشگاهی ماموریت در حوزه پژوهش است، افزود: جهاد دانشگاهی واحدی مستقل است که این نشان دهنده تقویت آن در کل کشور است.

 
وی بیان کرد: از جمله اقدامات و دستاوردهای مهم جهاد دانشگاهی مربوط به پژوهشگاه رویان است که قدم‌های خوبی در حوزه سلول‌های بنیادی برداشته است.

 
پیله ور گفت: در خراسان شمالی این نهاد گام‌های خوبی برداشته و در مدت زمان بوجود آمده، توانسته تعاملات مناسبی را با دستگاه‌ها داشته باشد.

 
وی ادامه داد: جهاد دانشگاهی توانسته است در راه‌اندازی طرح‌هایی در حوزه آموزشی و پژوهشی همچون برگزاری دوره آموزشی کوتاه مدت و حمایت از 30 شرکت فناور گام‌های خوبی بردارد.

 
پیله ور توضیح داد: شرکتهای فناور در حوزه‌های مختلف با حمایت جهاد دانشگاهی روی پای خود ایستاده و پس از آن به سوی پارک علم و فناوری سوق داده شده‌اند.

 
وی بیان کرد: جهاد دانشگاهی استان هنوز در زمینه‌های مختلف پتانسیل‌های باقوه‌ای دارد که باید بالفعل شوند.

 
پیله ور گفت: جهاد دانشگاهی خراسان شمالی به عنوان یک نهاد تاسیس شده چندین ساله، به خوبی کار انجام داده است.

 
وی با اشاره به اینکه ساختمان خیلی از دستگاه‌های استان استیجاری هستند، یادآور شد: ساخت ساختمان مرکز علمی و کاربردی جهاد دانشگاهی که فارغ التحصیلان زیادی نیز تا کنون داشته از جمله مزیتهای این نهاد است.

 
پیله ور اظهار کرد: راه اندازی انتشارات جهاد دانشگاهی و تاسیس یک پژوهشکده مهم و مفید از جمله کارهایی است که در جهاد دانشگاهی استان جای برنامه ریزی دارد.
کد مطلب: 293017