توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان:
پرونده متقاضیان مشاغل سخت و زیان‌آور با دقت بیشتری بررسی شود
چهارشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۴۸
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان با تاکید بر اینکه پرونده متقاضیان مشاغل سخت و زیان‌آور با دقت بیشتری بررسی شود، گفت: در این خصوص باید طبق قانون و مقررات عمل شود.
به گزارش عرش نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بندرعباس، بهروز اکرمی صبح امروز در نشست کمیته‌های مشترک پنج‌گانه دستگاه‌های اجرایی عضو شورای هماهنگی، با بیان اینکه مبالغ زیادی از صندوق تامین اجتماعی به بازنشستگان مشاغل سخت و زیان‌آور و همچنین بیمه‌شدگان بیکاری پرداخت می‌شود، اظهار داشت: هر چند نباید کسی را از حق قانونی خود محروم کرد اما در پرونده  متقاضیان این دو گروه باید دقت بیشتری کرد تا حق کسی ضایع نشود.

 
وی با اشاره به اینکه صندوق تامین اجتماعی متعلق به همه است، افزود: باید بر اساس تکلیف وجدانی و قانونی خود از منابع این صندوق صیانت و حمایت کرد چرا که این صندوق متعلق به نسل‌های آینده نیز است.

 
اکرمی به پرداخت مبالغی از سوی این صندوق به بیمه‌شدگان بیکاری اشاره کرد و بیان داشت: افرادی که دارای مدرک فنی و یا کارگرانی که دارای کارت مهارت از سازمان فنی و حرفه‌ای باشد و در شرایط فعلی شغل مناسبی برایش وجود ندارد تحت پوشش بیمه بیکاری قرار می‌گیرند اما با توجه اینکه منابع صندوق محدود است باید فرایند اولیه در پرداخت بیمه بیکاری را اصلاح کرد.

 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان در ادامه برگزاری چنین جلساتی که به‌منظور ایجاد هماهنگی و هم‌افزایی بین دستگاه‌های زیرمجموعه برگزار می‌شود را مثبت ارزیابی کرد و گفت: برگزاری این کمیته‌های مشترک در راستای رفع مشکلات، هماهنگ‌سازی و همکاری و هماهنگی دستگاه‌های زیرمجموعه با اعتقاد کمک به مردم و حل مشکلات آنان صورت می‌گیرد.

 
در این نشست مدیرکل تامین اجتماعی هرمزگان نیز به افزایش تعداد متقاضیان بازنشستگی مشاغل سخت و زیان‌آور و افراد مشمول بیمه بیکاری اشاره کرد و گفت: پرداخت مبالغ زیادی به این افراد، سبب تاخیر پرداختی مستمری‌بگیران می‌شود که در این خصوص باید چاره‌اندیشی کرد.

 
محمد حیدری بلوکی تعداد مقرری‌بگیران بیمه بیکاری استان را با احتساب مناطق آزاد یک‌هزار و 500 نفر ذکر کرد و افزود: هر ماه حدود 12 میلیارد ریال مقرری به آنان پرداخت می‌شود که برای اشتغال مجدد آنان باید برنامه‌ریزی کرد.
کد مطلب: 283711