توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
زندانی در ماه مبارک رمضان آزاد می شوند
چهارشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۵۸
معاون ستاد دیه کشور گفت: ماه رمضان امسال با جمع آوری کمک های مردمی و خیرین پیش بینی می شود هفت هزار و 500 زندانی جرایم غیرعمد از زندان های کشور آزاد شوند. [7500 زندانی در ماه مبارک رمضان آزاد می شوند]
به گزارش عرش نیوز به نقل از ایرنا، ˈمحمدعلی ساریˈ سه شنبه شب در مراسم جشن گلریزان برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد استان قزوین افزود: از این تعداد یک هزار و 500 نفر را زندانیان تصادفات رانندگی، دو هزار نفر افراد ناتوان در پرداخت مهریه، 800 زندانی به دلیل پرداخت نکردن نفقه و سه هزار و 200 نفر را محکومان جرایم مربوط به چک تشکیل می دهند.

 
ساری خاطرنشان کرد: در سال گذشته 65 درصد از جرایم نقدی زندانیان منجر به بخشودگی از سوی شاکیان شد که امید است در سال جاری نیز شاهد این نوع گذشت ها باشیم .

 
وی اضافه کرد: میزان مبالغی که برای آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد در ماه مبارک رمضان در کشور جمع آوری می شود، بخشی با کمک خیرین، همکاری بانک های عامل و آورده خود مددجو و در نهایت بخشی نیز با گذشت از سوی شکات تامین می شود.

 
معاون ستاد دیه کشور، روند افزایشی کمک های مردمی برای آزادی زندانیان آبرومند را قابل تقدیر دانست و با اشاره به جمع آوری 100 میلیارد ریال در جشن های گلریزان چهارسال گذشته، گفت: این رقم تنها در سال گذشته 250 میلیارد ریال بود که این امر نشان دهنده حس نوعدوستی مردم است.

 
وی، آذربایجان شرقی را یکی از استان های پیشتاز در زمینه پرداخت دیه در کشور دانست و افزود: از بین استان های کشور هر ساله استان آذربایجان شرقی توانسته بیشترین کمکهای خیرین را برای این منظور جمع آوری کند، به گونه ای که در سال گذشته 25 میلیارد ریال جمع آوری شد و امسال نیز پیش بینی می شود این رقم به 30 میلیارد ریال برسد.

 
معاون ستاد دیه کشور مهمترین هدف ستاد را کاهش جمعیت کیفری جرایم غیرعمد عنوان کرد و افزود: آزاد کردن یک زندانی در ماه مبارک رمضان بزرگ ترین لذت و ماندگارترین همت است.

 
ساری در پایان استقبال خیرین استان قزوین در جشن گلریزان برای کمک به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد را خوب توصیف کرد و گفت: در مناطق مختلف کشور مردان و زنان خیر و نیکوکار زیادی وجود دارند، اما استان قزوین در امور خیر و خداپسندانه همواره پیشتاز بوده است.

 
مدیرکل زندان های استان قزوین نیز گفت: اگر بتوانیم الگوهای نیکوکاری را در استان معرفی کنیم می توانیم در الگوسازی استان گام های بلندتری برداریم.

 
ˈحمیدرضا فراست طلبˈ با اشاره به آزادسازی 75 زندانی جرایم غیرعمد در جشن گلریزان ماه مبارک رمضان امسال در استان افزود: این افراد بیشتر کسانی هستند که به خاطر بدهکاری دیه، تصادفات و مهریه به زندان افتاده اند و یا بدهی های محدودی داشتند که با کمک هم استانی ها و مسوولان، زمینه آزادی آنها فراهم خواهد شد.

 
فراست طلب بیان کرد: ستاد دیه استان هر ساله با برپا داشتن مراسم گلریزان در ماه مبارک رمضان، سعی در برطرف کردن مشکلات و آزاد کردن تعدادی از زندانیان جرایم غیرعمد دارد و این اقدام علاوه بر برکات معنوی و اخروی، نوعی فرهنگ سازی مطلوب در جامعه اسلامی است.
کد مطلب: 283810