توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
امام جمعه یزد:
مسئولیت آموزش و پرورش به یک مجتهد سپرده شود
شنبه ۱ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۴۰
امام جمعه یزد با بیان اینکه احیای مساجد بهترین راهکار برای دوری مردم از ماهواره است، گفت: مسئولیت آموزش و پرورش باید به یک مجتهد سپرده شود.
به گزارش عرش نیوز؛آیت الله محمدرضا ناصری در گردهم آیی مدیران کانون‌های مساجد کشور، اظهار کرد: در نظام اسلامی، حاکم اسلامی یک زمانی تلاش می‌کند به حاکمیت برسد و حکومت، جامعه و موارد مختلف مرتبط با آن را اداره کند و این حاکمیت را درست انجام دهد.

نماینده ولی فقیه در استان یزد اضافه کرد: یک زمان هم فردی در راس حاکمیت قرار می‌گیرد که علاوه بر اداره حکومت، اسلام  و دین مردم را تقویت کند.

ناصری تصریح کرد: در حکومت‌های دیگر، آنهایی که مردمی فکر نمی‌کنند به فکر ریاست و نام و نشان خودشان هستند، اما در فلسفه دین و اعتقادات ما که هدف اصلی از زندگی انسان هاست و خداوند انبیا را برای این هدف فرستاده، مورد غفلت قرار می‌گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان یزد خاطرنشان کرد: هدف زندگی را باید ببینیم چیست، اگر هدف زندگی را تشخیص ندهیم، نمی‌توانیم سبک زندگی را تبیین کنیم، ما تشخیص هدف نداریم اما می‌خواهیم سبک زندگی را مشخص کنیم.

ناصری گفت: امام خمینی(ره) بر اساس تشخیص این هدف، انقلاب اسلامی، حکومت اسلامی و ولایت فقیه را پایه‌گذاری کردند تا ما به این هدف دست پیدا کنیم.

وی گفت: الان ما باید چهار کار را انجام دهیم که شاید بتوان از آنها به عنوان موضوعات اصلی یاد کرد و شاید هم برخی به آن اعتقاد نداشته باشند.

امام جمعه یزد خاطرنشان کرد: امام بیان کردند که حاکمیتی غیر از خدا وجود ندارد و حاکمیت از آن خداست و ما همه مجری هستیم.

نماینده ولی فقیه در استان یزد افزود: ما یک حرکت اساسی باید داشته باشیم، ما برای اینکه بتوانیم در مقابل این هجوم فرهنگی ایستادگی کنیم و وقتی آنها کار اساسی می‌کنند، ما هم کار اساسی انجام دهیم.

ناصری خاطرنشان کرد: اولین قدم، مسئله آموزش و پرورش است، ما از ابتدای انقلاب تا به الان غافل هستیم، امام هم به مرحوم شهید مطهری و مرحوم شهید باهنر فرمودند که به داد این بچه‌ها برسید.

وی خاطرنشان کرد: ما الان تقریبا 12 میلیون نوجوان داریم که 12 سال در آموزش و پرورش هستند، در این 12 سال، بچه‌های ما در بهترین سنین رشد خود، باید از مسئولان پرسید که نسبت به دین و اعتقاد بچه‌های ما چه کرده و می‌کنید؟

امام جمعه یزد گفت: در همین یزد ما، معلمین، خانواده‌ها، دانش آموزان همه متدین هستند اما در یک دبیرستانی شاید نصف بچه‌ها اسامی ائمه علیهم السلام را هم بلد نیستند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد خاطرنشان کرد: اصلا در مدارس خیلی‌ها اعتقاد، ارزش، اخلاق، هویت و موارد بسیار دیگر را نمی‌دانند که به چه معنی است.

ناصری بیان کرد: یکی از مواردی که ما غفلت کردیم، در ارتباط با همین بچه‌ها بود، ما غفلت کردیم و دشمنان هم از این غفلت استفاده کردند.

وی خاطرنشان کرد: الان در خانه‌های همه ما بچه‌های کوچک هستند، تقریبا هم همه کامپیوتر دارند و در فضای مجازی ساعت‌ها سپری می‌کنند.

امام جمعه یزد تصریح کرد: باید دید چند جوان در مساجد و در نماز جماعت‌ها حاضر می‌شوند، باید دید که چه باید انجام داد.

نماینده ولی فقیه در استان یزد گفت: یکی از راه‌حل‌‌های اساسی که در کشور ما باید نسبت به آن توجه ویژه‌ای شود و برای انجام آن بررسی صورت گیرد، در ارتباط با همین جوانان و نوجوانان است.

ناصری خاطرنشان کرد: باید یک فکری برای آموزش و پرورش انجام داد، اساس آموزش و پرورش باید تغییر کند و از الفبای قرآنی در مدارس شروع به کار کنیم.

وی عنوان کرد: یکی از کارهایی که باید انجام دهیم، باید ریشه‌ای باشد، در راس آموزش و پرورش ما باید یک عالم دلسوز و یک مجتعد باشد.

امام جمعه یزد اضافه کرد: در گذشته انگلیسی‌ها آمدند و الفبای قرآنی را از بچه‌های ما گرفتند، باید برگردیم، الان هم خیلی دیر شده، اگر 30 سال پیش این کار را می‌کردیم، الان بچه‌های ما بسیار متدین‌تر از الان بودند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد خاطرنشان کرد: متدینین می‌توانند مدارس غیر انتفاعی بزنند و جوانان را به سمت خود جذب کنند.

ناصری افزود: پیشنهاد دیگری که در این زمینه هست در ارتباط با دانشگاه‌های تربیت معلم است، الان خیلی از این موضوع غفلت واقع می‌شود، پیشنهاد من این است که در حوزه علمیه قم، دانشگاه تربیت معلم ایجاد شود و معلمان دینی تربیت کنند.

وی خاطرنشان کرد: چنین چیزی انجام نشد تا اینکه دانشگاه فرهنگیان صورت گرفت، این دانشگاه‌ها باید به روحانیت سپرده شود که معلمان را بتوانیم دینی تربیت کنیم.

امام جمعه یزد افزود: تربیت معلم‌ها هر کدام چندین نیرو گرفتند که 4 سال آینده تبدیل به معلم می‌شوند، چرا نباید تربیت این افراد به آموزش و پرورش سپرده شود؟

نماینده ولی فقیه در استان یزد اضافه کرد: به این وسیله، معلمی تربیت می‌شود که دلسوز دین دانش آموزان است و در کنار درس، دین آنها را هم نشان می‌دهد.

ناصری بیان کرد: نکته دیگر هم در ارتباط با این است که ما باید پایگاه برای کار داشته باشیم، یکی از راهکارهای جذب جوانان، احیای مساجد است.

نماینده ولی فقیه در استان یزد گفت: باید به این موضوع توجه داشت که مسجد یک پایگاه و اداره کل برای ماست، روحانی مسجد باید در مسجد حضور داشته باشد و برای مردم کلاس بگذارد، قرآن به آنها آموزش دهد و آنها را به مساجد جذب کنند.

ناصری خاطرنشان کرد: یکی از راه هایی که مردم را از ماهواره‌ها می‌توان دور کرد، جذب آنها به مساجد است که باید مورد توجه قرار گیرد.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 333012