توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
همایش ملی پژوهش دانشگاه های فرهنگیان کشور در بوشهر آغاز به کار کرد
چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۴۵
همایش ملی پژوهش دانشگاه های فرهنگیان کشور روز چهارشنبه با حضور' میرمحمدی' سرپرست دانشگاه فرهنگیان، مسوولان کشوری و استان بوشهرو پژوهشگران برتر پردیس ها ومراکز آموزش عالی سراسر کشور درپردیس علامه طباطبایی بوشهر آغاز به کار کرد.
به گزارش عرش نیوز؛معاون توسعه مدیریت منابع انسانی استانداری بوشهر دراین آیین گفت: پژوهش یک اصل است که امروز بدون توجه به آن رسیدن به توسعه امکان ندارد.

'سعید زرین فر' افزود: قدرتهای بزرگ بخشی از علوم را در انحصار خود قرار داده اند و اجازه نشر آنرا به جوامع دیگر نمی دهند.

وی گفت: با توجه به تحریم هایی که علیه جمهوری اسلامی وجود دارد توجه به پژوهش از اهمیتی ویژه برخوردار است.

زرین فر افزود: هفته پژوهش فرصتی برای دیدن نقاط قوت و ضعف و برطرف کردن مشکلات است.

زرین فر افزود: در برنامه پنجم توسعه قرار بود در بودجه های سالانه کشور اعتبارات پژوهشی از نیم درصد به سه درصد افزایش یابد که با توجه به برداشته شدن قید تکلیف بیشتر دستگاهها اعلام می کنند اعتبار برای بخش پژوهش وجود ندارد.

وی گفت: مدیران باید پژوهش را لازمه کار خود قرار دهند این درحالی است که مدیران این احساس نیاز را نسبت به امر پژوهش نمی کنند و آن را دست و پا گیر می دانند.

زرین فر افزود: امروز توجه به پژوهش های میدانی ضروری است و در انجام کارهای پژوهشی باید اولویت بندی در طرح ها صورت گیرد.

سرپرست پردیس علامه طباطبایی بوشهر نیز گفت: بر خود می بالیم که میزبان معلمانی هستیم که علاوه بر ثروت معلمی مفتخر به امر پژوهشگری هستند.

' اکبرمولایی ' افزود: بی شک در منزلت علم همان بس که با آن خیر دنیا و آخرت حاصل می شود و علم همان یافته های ماحصل جست وجو است که به آن پژوهش می گویند.

دراین همایش 22 پژوهشگر برتر پردیس ها و مراکز آموزش عالی سراسرکشور، ازاستان های تهران، اصفهان، زنجان، رشت، بوشهر، خراسان شمالی و رضوی، همدان، کردستان، یاسوج ، یزد، اردبیل، قم و شهرستا نهای استان تهران حضور دارند که از آنها تجلیل خواهد شد.

همایش ملی پژوهش با شعار 'جامعه دانایی محور دربستر تربیت معلم پژوهش محور' به مدت دو روز در بوشهر ادامه دارد.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 344317