توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
معاون راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد:
۳۵۰ میلیارد تومان برای آسفالت راه روستایی کهگیلویه و بویراحمد نیاز است
يکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۵۹
معاون ساخت و توسعه راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه ۴ هزار و ۵۰ کیلومتر راه روستایی در این استان وجود دارد، گفت: از این میزان ۲ هزار و ۵۰۰ کیلومتر خاکی و شوسه است.

به گزارش عرش نیوز؛شیرمحمد راستا با بیان اینکه آسفالت هر کیلومتر راه روستایی در استان نیازمند 140 میلیون تومان اعتبار است، اظهار داشت: انتظار می‌رود در این زمینه دولت با اختصاص اعتبار مورد نیاز چاره اندیشی کند.

وی عنوان کرد: هم اکنون 90 پروژه راه روستایی در این استان در دست اجرا داریم که برخی از آنان به دلیل کمبود اعتبار نیمه فعال و تعطیل هستند که فعالیت مجدد آنها نیازمند حمایت مسئولان استانی و وزارت راه و شهرسازی است.

راستا با اشاره به اینکه آسفالت راه‌های روستایی بالای 20 خانوار در اولویت این اداره کل است، ابراز کرد: 44 روستای بالای 20 خانوار این استان از نعمت آسفالت برخوردار نیستند که امسال از این تعداد آسفالت 20 روستا در دست اجرا است.

معاون ساخت و توسعه راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد افزود: 2 هزار و 800 کیلومتر راه روستایی برف گیر در این استان وجود دارد که بیش از 80 درصد انها در شهرستان های بویراحمد و دنا واقع شده است.

راستا در پاسخ به این سوال خبرنگار تسنیم که در دولت گذشته راه‌های روستایی تاثیرگذاری که برخی مناطق روستایی استان را به سایر استان‌ها از جمله زیلایی به چهارمحال بختیاری، تنگ چویل به خوزستان، ممبی و سراسیاب به خوزستان کلید خورد آیا در این دولت این ایده ادامه دارد؟، تصریح کرد: تاکنون پروژه جدیدی در این راستا تعریف نشده بلکه همان پروژه‌های قبلی تکمیل می‌شود.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 354019