توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
میزان دید افقی در استان ایلام به کمتر از ۱۰۰ متر رسید/ غلظت ریزگردها در دهلران ۶ برابر حد مجاز
سه شنبه ۱۵ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۲
میزان غلظت ریزگردها در آسمان استان ایلام میزان دید افقی را در این استان به کمتر از ۱۰۰ متر رسانده است.

به گزارش عرش نیوز به نقل از تسنیم از ایلام, ریزگردهای عربی که از دو روز گذشته در آسمان استان ایلام خودنمایی می‌کنند امروز فعالیت ادارات در این استان را به تعطیلی کشاند.

بنا به گفته مسئولان از ابتدای سال جاری تا به امروز بیش از 30 روز غبارآلود در این استان ثبت شده است که در مواردی تاخیر و تعطیلی در این استان را به دنبال داشته است.

علی ظاهر سارایی معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست ایلام امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: روند غلظت ریزگردها در آسمان امروز استان ایلام به گونه‌ای است که در شهرستان آبدانان میزان دید افقی به کمتر از 100 متر رسیده است.

وی گفت: بر اساس بررسی‌هایی که از سوی کارشناسان این اداره انجام شده است ایستگاه‌های سنجش ذرات استان میزان غلطت ریزگرده در شهرستان دهلران را شش برابر حد مجاز اعلام کرده‌اند.

معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست ایلام تصریح کرد: هم اکنون میزان غلظت ریزگردها در هوای شهرستان‌های آبدانان چهار, شهرستان ایلام سه و شهرستان‌های مهران و ایوان دو برابر حد مجاز است.

وی افزود: در حال حاضر دید افقی در شهرستان آبدانان به 100، دهلران 500، دره‌شهر 400، ایلام یک هزار و مهران یک هزار و 500 متر رسیده است.

کد مطلب: 390712