توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
معاون استاندار آذربایجان‌غربی:
موزه بزرگ منطقه آذربایجان در ارومیه ایجاد می‌شود
شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۱۴
معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: موزه بزرگ منطقه آذربایجان، در محله شیخ تپه ارومیه ایجاد می‌شود.
به گزارش عرش نیوز؛علیرضا رادفر امروز در چهارمین جلسه کارگروه تخصصی اجتماعی و فرهنگی آذربایجان‌غربی با تبریک هفته وحدت اظهار داشت: مسلمانان اشتراکات مذهبی فراوانی با یکدیگر دارند که باید بیشتر به این مشترکات پرداخته و توجه شود.

وی تصریح کرد: در ردیف بودجه سال 94 باید به پروژه‌های فرهنگی مثل موزه بزرگ منطقه آذربایجان که قرار است در محل شیخ‌تپه ارومیه ایجاد شود در نظر گرفته شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان‌غربی افزود: با توجه به اینکه در سال اقتصاد و فرهنگ قرار داشته و با توجه به اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی به عمل به "سبک زندگی ایرانی و اسلامی" تاکید فراوان دارند بنابراین باید ضمن احصای فرمایشات ایشان، آن را در جامعه ساری و جاری کنیم.

وی تصریح کرد: دشمن پیش از جایگزین کردن فرهنگ مورد نظر خویش، فرهنگ هدف را از بین برده و یا آن را کمرنگ و بی‌ارزش می‌کند که این نوعی "تهاجم فرهنگی" است بنابراین برای شناسانیدن فرهنگ خودی و به ویژه در بین نسل جوان، باید اهتمام و تلاش لازم را انجام داد.

رادفر گفت: متاسفانه فرهنگ سنتی، ایرانی و اسلامی که پیش از این دارای الزاماتی برای خود بود از میان رفته که یکی از بزرگترین آنها، مسئله "احترام به والدین" و" اخلاقیات" بوده که کمرنگ شده است بنابراین از جمله مسائلی که نیاز امروز جامعه بوده که باید بر روی آن بحث شده و پیشنهادات عملی در رابطه با آن داده شود این است که اقتضاعات فرهنگی را شناخته و سپس پیشنهادات عملی در این زمینه داده شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان‌ غربی بیان کرد: متاسفانه جامعه به داشته‌های فرهنگی خود توجه نکرده است برای مثال سبک زندگی ایرانی و اسلامی و سنت برگزاری عید نوروز قابل حذف نیست اما در جامعه توجه چندانی به آن نشده است.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 350419