توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
معاون وزیر کشور:
راه‌اندازی یک خط مترو مشکل اصفهان را حل نمی‌کند
پنجشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۲۹
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: راه‌‌اندازی یک خط مترو در اصفهان مشکل این کلان‌شهر را حل نمی‌کند و حداقل باید دو خط متقاطع مترو راه‌اندازی شود.

به گزارش عرش نیوز؛هوشنگ خندان‌دل شامگاه چهارشنبه در جلسه مشترک کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی و شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان اصفهان با اشاره به لوایح ارائه شده به دولت اظهار کرد: لایحه مدیریت یکپارچه شهری یکی از مطالبات قدیمی بوده که هم‌اکنون نیز لایحه درآمد پایدار برای شهرهای بزرگ به دولت ارائه شده است.

وی افزود: 70 درصد درآمدهای شهرهای بزرگ وابسته به ساخت و ساز است که برای اصلاح این مسئله باید زمینه درآمد پایدار را تعریف کرد.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور تصریح کرد: در این راستا در لایحه مدیریت یکپارچه پیش‌بینی شده که عوارض نوسازی به 30 درصد و درآمد حاصل از عوارض ساخت و ساز به 35 درصد برسد.

وی با اشاره به اهمیت بحث حمل‌ و‌ نقل گفت: حمل و نقل نادرست بهداشت مردم را به شدت به مخاطره می‌اندازد.

خندان‌دل با بیان اینکه اصفهان به دلیل حجم صنعت با مشکلات زیادی روبه‌رو است، افزود: راه‌‌اندازی یک خط مترو در اصفهان مشکل این کلان‌شهر را حل نمی‌کند و حداقل باید دو خط متقاطع مترو راه‌اندازی شود.

وی اضافه کرد: در بازدیدی که از خط یک متروی اصفهان داشتیم کمتر از 1.2 این خط به بهره‌برداری رسیده و تا اواخر سال جاری و اوایل سال آینده به بهره‌برداری تقریبی می‌رسد.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور با بیان اینکه اتوبوس‌رانی در حدود 6 سال است که ردیف بودجه پرداخت نکرده است، بیان کرد: اکنون 240 هزار دستگاه اتوبوس در شهرها داریم و امسال مجبور شدیم از ظرفیت بند «ق» تبصره دو استفاده کنیم که 17 هزار دستگاه اتوبوس در اختیار شهرداری‌ها قرار گیرد.

وی با اشاره به متروی اصفهان افزود: برای متروی اصفهان دو برنامه تهیه شده که هرچه سریع‌تر خط یک مترو راه‌اندازی شود و در آینده نزدیک عملیات اجرائی خط دو متروی اصفهان نیز آغاز شود.

منبع:فارس

کد مطلب: 352840