توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
سکم‌بی تأکید کرد:
ضرورت تقویت ارتباط میان تبریز و ارزروم ترکیه
يکشنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۳۷
شهردار ارزروم ترکیه بر ضرورت تقویت ارتباط میان دو کلانشهر تبریز و ارزروم تأکید کرد.
به گزارش عرش نیوز ؛حمد سکم‌بی شامگاه شنبه در آیین افتتاح هفته نکوداشت تبریز در عمارت ائل گلی با بیان این مطلب اظهار داشت: برای پیوند هر چه بیشتر ارزروم و تبریز، در شهر ارزروم ترکیه یک نمایندگی برای شهرداری تبریز اختصاص داده شده و یک نمایندگی دیگر نیز برای معرفی هر چه بیشتر ارزروم به شهروندان در کلانشهر تبریز در نظر گرفته شده است.

وی افزود: شهروندان ارزرومی از شهرداری تبریز انتظار دارند تا شمس تبریزی، شهریار، قاضی طباطبایی، ستارخان و باقرخان بیش از پیش به آنان معرفی شوند.

سکم‌بی در ادامه با اشاره به آداب و رسوم مشترک هر دو کشور، اظهار داشت: امروز به واسطه تقویت مراودات و ارتباطات بین دو کشور در زمینه های فرهنگی، اجتماعی و تجاری، می توان اتحاد خود را افزایش دهیم.

وی با بیان اینکه تبریز خانه ما و ارزروم خانه شماست، تصریح کرد: تبریز شهری زیبا، و از دیرباز مرکز تجاری و هنری خاورمیانه است که به عنوان دروازه ورودی ایران، نزد ترک ها ارزشمند است که امیدواریم رفت و آمدها بیش از پیش افزایش یابد.

شهردار ارزروم همچنین ادامه داد: برای تسهیل در رفت و آمدها، نیازمند تقویت ارتباط و تسهیل در حمل و نقل جاده ای هستیم که این مسائل بزودی حل می شود.

وی همچنین حامل سلام ویژه رئیس جمهور و نخست وزیر ترکیه به مردم کلانشهر تبریز بود.

تبریز کانون توجه مردمان جهان بوده است

در ادامه این مراسم، رئیس شورای اسلامی شهر تبریز گفت: تبریز از روزگار کهن، از کانون های مهم توجه جهان بوده است.

وی با اشاره به تاریخ متمدن و پرافتخار شهر تبریز گفت: تبریز هموراه از مقاصد مهم گردشگران بزرگ جهان بوده و به همین خاطر نام این شهر، همواره در محافل فرهنگی جهان زبانزد بوده است.

شهرام دبیری تصریح کرد: این نقش آفرینی به قدری ارزشمند بوده که نشریات معتبر جهان مبارزات نهضت مشروطه تبریز را منعکس می کردند.

وی تاکید کرد: شهرداری و شورای اسلامی شهر تبریز با در نظرداشتن همین نقش تاریخی، هفته نکوداشت تبریز را برگزار می کند.

گفتنی است، هفته نکوداشت تبریز شامگاه دیروز با حضور شهرداران، کنسولگران و برخی از مقامان عالی کشورهای جهان در کلانشهر تبریز آغاز شد.منبع:مهر

کد مطلب: 309442