توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مراسم تجلیل از معلولان نخبه در شهرستان پیشوا برگزار شد
يکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۱۹
به مناسبت روز جهانی و هفته معلولان و به همت اداره بهزیستی شهرستان پیشوا همایش بزرگ معلولان این شهرستان با عنوان "معلولان وخانواده" برگزار شد.
به گزارش عرش نیوز، به مناسبت روز جهانی معلولان، به همت اداره بهریستی شهرستان پیشوا و با حضور عباس ملکوتی خواه فرماندار پیشوا، حمید اسماعیلی رئیس اداره بهزیستی پیشوا و دیگر مسئولان شهرستان پیشوا از معلولان موفق در عرصه های علمی فرهنگی و ورزشی شهرستان پیشوا تقدیر به عمل آمد.

حمید اسماعیلی در این مراسم طی سخنانی اظهار داشت: در حال حاضر ۱ درصد از جمعیت شهرستان پیشوا را معلولان تشکیل می دهند که اشتغال، تامین مالی و تامین مسکن از مهمترین دغدغه های این قشر در شهرستان پیشوا است.

وی افزود: در راستای تامین مسکن خانواده های تحت پوشش بهزیستی بیش از ۳ میلیارد تومان از سوی استان به اداره بهزیستی پیشوا اختصاص داده شد که در حال حاضر روند واگذاری منزل مسکونی معلولان در پروژه های مسکونی خورشید هشتم و آژینه اغاز شده است.

رئیس اداره بهزیستی پیشوا با اشاره به اقدامات انجام شده در باره اشتغال معلولان گفت: معلولان را نباید از جامعه طرد کرد بلکه با آموزش می توان از ظرفیت های شغلی آنان در جامعه بهره برد تا هیچ معلولی از نیاز مالی، شرمنده خانواده خود نباشد و در حال حاضررایزنی با کمک اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مرکز فنی حرفه ای و همچنین شهرک صنعتی شهرستان تعدادی از معلولان مشغول به کار شدند.

وی افزود: شهرداری پیشوا در اقدامی قابل تقدیرطرح مناسب سازی معابر شهری و حذف موانع در پیاده روهای شهر را اجرا کرده است.

اسماعیلی پرداخت هزینه سوخت، ایاب وذهاب به خانواده های معلول، صدور پلاک ویژه و خودروی ویژه معلولان، تأمین هزینه های تحصیلی و لوازم توانبخشی و معافیت سربازی را از مهمترین برنامه های اداره بهزیستی شهرستان پیشوا در راستای حمایت از این قشر جامعه اعلام کرد.

در ادامه این همایش عباس ملکوتی خواه فرماندار شهرستان پیشوا و حمید اسماعیلی رئیس اداره بهزیستی این شهرستان از زوج های معلول وموفق شهرستان، علیرضا توکلی فرد و خانم داودی فرد، رضا قاسمی و هما تاجیک، مسعود کرمعلی زاده و فضه روحی ، وحید جدی و خانم جدی، اسماعیل طاهر خانی و زینب عبدالله زاده، مهدی اکرمی و هاجر تاجیک با لوح تقدیر و هدایایی تجلیل به عمل آوردند.

همچنین از دانشجویان معلول شهرستان پیشوا ،محمد عرب سلمانی، حمید رضا صانعی،مدینه نکویی، زینب کهراری، ربابه عرب سلمانی، زهرا تاجیک پور، رضا تاجیک عباسی، بهاره نوری، سید اسماعیل موسوی، میثم خانی، مقداد نظری، مهدی مه بادی، فرزانه عظیمی که دارای رتبه های علمی بودند نیز تقدیر به عمل آمد.

شعر خوانی چند تن از معلولان شهرستان پیشوا به نام های فرزانه عظیمی، فهیمه زمانی و مریم ومینا حسینی از بخش های جالب این همایش بود که با استقبال حاضران مواجه شد.

به گزارش تسنیم، در پایان این همایش فرماندار شهرستان پیشوا و سایر مسئولان ازنمایشگاه توانمندی های شهرستان و همچنین بخش های مختلف مرکز حرفه‌آموزی موسی بن جعفر(ع) و درمانگاه خیریه ره‌آوران صبا بازدید به عمل آوردند.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 339845