توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
فرمانده مرزبانی ناجا :
مرزهای کشور در وضعیتی مطلوب قرار دارد
شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۴۷
فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت : هم اکنون مرزهای کشور به لحاظ امنیتی در وضعیتی مطلوب قرار دارد.
به گزارش عرش نیوز؛سردار سرتیپ پاسدار قاسم رضایی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران در زنجان، با تاکید بر اینکه با اقدامات انجام شده وضعیت مرزی کشور در بهترین شرایط قرار دارد، افزود: در زمان حاضر اشرافیت در برخی از مرزهای کشور به دلیل عدم دسترسی راحت، مشکلات جاده ای و نبود پاسگاه پایین است.

وی یادآوری کرد: عدم دسترسی مرزهای تحت پوشش به دلیل نبود پاسگاه مرزبانی است و احداث این مکان ها نیازمند تامین بودجه مورد نیاز است.

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: برای ارتقای امنیت مرزهای کشور اعتباری بالغ بر 80 هزار میلیارد ریال مورد نیاز است که در برنامه ششم توسعه لحاظ شده است و پیگیری دولت نتایج بهتری را در این بخش رقم می زند.

وی تصریح کرد: با اقدامات انجام شده امنیت در مرزهای غربی، شمال غرب، جنوب، مرزهای دریایی و مرزهای جنوب شرقی کشور به نحو مطلوبی برقرار شده است.

سرتیپ رضایی، با تاکید بر اینکه تامین مرزبانی جنوب شرق کشور اهمیت ویژه ای دارد، گفت: مرزهای این بخش عمدتا با کشورهای افغانستان و پاکستان بوده و در این رابطه اقدامات مهندسی و آمادگی وجود دارد.

وی بیان کرد : تعاملات و در مجموع هماهنگی بسیار خوبی با مرزبانی کشورهای پاکستان، افغانستان و عراق انجام شده است.

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، از انجام توافقات لازم جهت عملیات مشترک همزمان برای ارتقای امنیت مرزی با کشورهای افغانستان و پاکستان خبر داد و گفت: هفته گذشته نیز برای اجرای عملیاتهای مشترک مرزی با افغانستان توافقاتی انجام شده است.

وی یادآوری کرد: به کار گیری تجهیزات لازم و احداث پاسگاهها بیش از گذشته ضروری و این مهم هم اکنون در دستور کار قرار گرفته است.

سرتیپ رضایی افزود: در زمان حاضر هشت هزار و 755 کیلومتر مرز رسمی جمهوری اسلامی ایران تحت پوشش مرزبانی نیروی انتظامی قرار دارد و برخی مناطق دیگر نیز با هماهنگی ارتش و سپاه پاسداران تحت کنترل قرار دارد.

وی خاطر نشان کرد: نیروی مورد نیاز مرزبانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی تامین شده است و در صورت نیاز نیز نسبت به جذب این نیروها اقدام خواهد شد.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 345343