توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
فقط 30 درصد از ظرفیت بنگاه‌های تولیدی و صنعتی البرز فعال است
يکشنبه ۱ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۵۸
رئیس اتاق بازرگانی استان البرز گفت: مشکلات اقتصادی و بروکراسی اداری دست و پای فعالان بخش صنعت البرز را بسته است.
 
عرش نیوز به نقل از ایسنا؛حسین طوسی اظهار کرد: فعالان بخش صنعت در استان البرز با مشکلات زیادی مواجه هستند که از مهم‌ترین آنها می‌توان به مشکلات اقتصادی و بروکراسی اداری اشاره کرد.

 
وی افزود: این مشکلات باعث شده که تولیدات بخش صنعت در استان به میزان قابل توجهی کاهش یابد و بسیاری از واحدهای صنعتی به حالت تعطیل و یا نیمه تعطیل دربیایند.

 
طوسی خاطرنشان کرد:در حال حاضر از مجموع ظرفیت واحدهای تولیدی و صنعتی استان تنها 30 درصد فعال هستند و مابقی در شرایط مناسبی قرار ندارند.

 
وی ادامه داد: در حال حاضر بسیاری از واحدهای تولیدی با نبود مواد اولیه و سرمایه در گردش و مشکلات بانکی مواجه هستند که این مسأله باید با یک دید کارشناسی و همکاری همه‌جانبه رفع شود.

 
طوسی گفت: متأسفانه تا کنون اقدامات مناسبی برای آمایش سرزمینی و صنعتی استان انجام نشده و وضعیت و تعداد واقعی این واحدها مشخص نیست که همین امر برنامه‌ریزی دقیق و کارشناسانه برای این واحدها را با مشکل مواجه ساخته است.

 
این مسئول اضافه کرد: با روی کار آمدن دولت جدید و ایجاد فضای جدید اقتصادی و سیاسی امیدواریم شرایط فعلی در بخش صنعت و تولید به سرعت تغییر و بهبود یابد.

 
رئیس اتاق بازرگانی استان البرز در پایان گفت: بخش خصوصی آمادگی همکاری همه جانبه با دولت برای برون رفت از این فضای اقتصادی در کشور را دارد و می‌تواند همگام با دولت در جهت مهار و کنترل تورم گام بردارد.
کد مطلب: 276241