توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار خراسان رضوی مطرح کرد
کاهش 50 درصدی تعداد روزهای ناسالم نسبت به سال گذشته در مشهد
دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۲۳
استاندار خراسان رضوی گفت: در سال 93 نسبت به سال 92، تعداد 50 درصد روزهای ناسالم در مشهد کاهش داشته است.

به گزارش عرش نیوز؛علیرضا رشیدیان صبح امروز در همایش هوای پاک در مدرسه مهشید مصلی‌نژاد با اشاره به اهانت روزنامه فرانسوی به ساحت مقدس پیامبر اکرم(ص) اظهار کرد: عده‌ای به بهانه آزادی و ادعاهای دروغین به خود اجازه می‌دهند به اعتقادات میلیاردها مسلمان توهین کنند.

وی افزود: زمانی یک کاریکاتوریست به پسر سارکوزی توهین کرد و در نتیجه این فرد را اخراج کردند، اما امروز که به اعتقادات مسلمانان توهین می‌شود همگان سکوت می‌کنند و این مسئله را نماد آزادی می‌دانند که این بدترین نگاه به آزادی است که عده‌ای با آزاد بودن دیگران را آزار دهند.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به فرا رسیدن روز هوای پاک عنوان کرد: دین ما به دنبال حیات طیبه است که در حیات طیبه هم باید زندگی دنیوی و هم باید آخرت زیبا داشته باشیم.

وی تصریح کرد: همجواری با امام رئوف که ضامن یک آهو می‌شود برای مردم مشهد یک افتخار است، در نتیجه انسان‌ها باید در رفتار با طبیعت همانند امامشان حساس باشند.

رشیدیان با تاکید بر اینکه دولت نیز به بحث هوای پاک اهمیت ویژه‌ای می‌دهد، بیان کرد: هم مقام معظم رهبری بر روی بحث طبیعت حساسیت دارند و هم اینکه امروز یکی از بزرگترین دغدغه‌های رئیس جمهور توجه به محیط زیست است.

وی ادامه داد: داشتن محیط زیست مناسب و تعاملات پاک جز با همکاری دولت و مردم تحقق پیدا نمی‌کند.

استاندار خراسان رضوی خاطرنشان کرد: دولت در سال جاری تلاش‌های بسیاری برای داشتن هوای سالم انجام داده است که از جمله آن می‌توان به بحث بنزین و گازوئیل پاک اشاره کرد.

رشیدیان اضافه کرد: در سفر هیأت دولت به مشهد 10 میلیارد تومان برای کمربند سبز مشهد تخصیص داده شد.

استاندار خراسان رضوی از کاهش آلودگی هوای مشهد نسبت به سال گذشته خبر داد و افزود: در سال 93 نسبت به سال 92، 50 درصد تعداد روزهای ناسالم کاهش یافته است.

وی در پایان یادآور شد: احترام به طبیعت و حفظ محیط زیست به عنوان یک امانت در دست بشریت است که هم دولت، هم مردم و هم سازمان‌های مردم‌نهاد باید به فضای پاک اهمیت داده و این فضای پاک را تحویل آیندگان دهند.

منبع:فارس

کد مطلب: 356945