توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
وزیر کشور در البرز:
بودجه خودکفایی البرز نوشته شود
شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۱۳
وزیر کشور با تأکید بر اینکه باید بودجه خودکفایی استان البرز نوشته شود،‌ گفت: این امر به تمامی استانها اعلام می‌شود تا بودجه خودکفایی متکی به اقتصاد مقاومتی و ظرفیت داخلی خود را تهیه کنند.
به گزارش عرش نیوز؛عبدالرضا رحمانی‌فضلی در جلسه شورای اداری استان البرز که بیش از ظهر امروز با حضور نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، استاندار البرز و مدیران دستگاه اجرایی در سالن شهدای دولت استانداری البرز برگزار شد، اظهار داشت: شما مسئولان متولی هر اتفاقی در جامعه می‌افتد از جمله رونق، رکود، رضایت و عدم رضایت در آن هستیم.

وی افزود: 3 میلیون نفر جمعیت در البرز هستند که زندگی و نگاه آنان به حکومت منوط به عملکرد شما مسئولان است و باید در مقابل همه این طرز تفکرها پاسخگو باشید.

وزیر کشور بیان کرد: در همه کارها باید رضای خدا را در نظر گرفته و تلاش خود را در جهت اعتلای اسلام و پیشبرد دین خدا به کار گیریم که این امر سعادت شما در دنیا و آخرت را به دنبال دارد.

رحمانی‌فضلی با اشاره به اینکه شرایط کنونی موجود در کشور بسیار مهم است و باید به تعبیر درست و مناسب فعالیت‌ها انجام شود، خاطرنشان کرد: شرایط موجود بسیار مهم است و باید مانند دیگر کشورها در این وضعیت به درستی عمل کنیم.

وی تصریح کرد: کشور ایران در این 36 سال مورد تهاجم در تمامی زمینه‌ها و از جوانب مختلف بود و روز‌به‌روز این تهاجمات وسعت می‌یابد که در این راستا باید شرایط و حوادث را رصد کرده و به درستی تحلیل کنیم.

وزیر کشور با اشاره به شرایط کنونی دنیا و بمباران شدید اطلاعاتی گفت:‌ فشار به قدری بالاست که انسان از نظر قدرت تحلیلی و برداشت درست از شرایط فلج می‌شود و دشمن نیز سعی دارد خوراک تحلیلی و جهت‌گیری افکار را برای مردم ایران فراهم کرده و قدرت انتخاب را از آنان بگیرد.

رحمانی‌فضلی با بیان اینکه حق به راحتی توسط دشمنان زیر پا گذاشته می‌شود، افزود: دشمن خود اقدام به ایجاد فرقه‌های باطل و پشتیبانی نظامی و اطلاعاتی آن کرده و از آن دفاع می‌کند که این نوعی تسخیر فضای افکار عمومی است.

وی اظهار داشت: باید بدانیم دشمن بسیار قوی است و مجموع آنان بر علیه انقلاب و اسلامی فعالیت می‌کنند و وظیفه ما این است که در مقابله با دشمن همه جوانب را در نظر بگیریم.

وزیر کشور با اشاره به اینکه در این شرایط ابزار سیاسی، امنیتی، اقتصادی، اطلاعاتی و دیگر امکانات در دست دشمن قرار دارد، بیان کرد: 36 سال مقاومت و استقامت علیرغم بدترین شرایط تحریم عملکردمان را هر روز مؤفق‌تر از قبل نشان می‌دهد.

رحمانی‌فضلی تأکید کرد: افرادی که این عظمت، هیبت و شکوه را درک نمی‌کنند هدایت‌های رهبری را درک نکرده و خداوند بر دل و قلب آنان مهر زده و شما مسئولان نیز به عنوان عوامل مؤثر در این راستا عملکردی پر اهمیت دارید و سبب امید مردم می‌شوید.

وی خاطرنشان کرد: شرایط تحریم در 4 سال گذشته بسیار سخت‌تر و شدیدتر و نقل و انتقالات مالی و نفتی برای ایران به طور کامل مسدود شده است.

وزیر کشور افزود: در کنار این دشمن با ایجاد تهدیدات نظامی و جنگ روانی از هر اقدامی برای منزوی کردن ایران در جامعه جهانی دریغ نمی‌کند و تمام تلاش خود را در این راستا به کار گرفته است.

رحمانی‌فضلی اظهار داشت: در 36 سال گذشته با وحدت و تبعیت از مقام معظم رهبری توانستیم جنگ و تهدیدات را سر بگذرانیم و رونق‌های علمی و تکنولوژی زیادی کسب کنیم و همچنین علیرغم تمامی فشارها قدرت ایران در حوزه منطقه‌ای نیز بسیار افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه بسیاری از حکومت‌های منطقه وابسته به آمریکا است سرنگون شده‌اند، گفت:‌ ثبت آرامش منطقه و گسترش اسلام تهدید بزرگی برای آمریکا محسوب می‌شود.

وزیر کشور با اشاره به انحراف بزرگ و غیرواقعی اسلام نظیر وجود گروهک‌های تروریستی و تکفیری در منطقه افزود: کشور جمهوری اسلامی ایران به لطف خدا حامی قوی و مستحکمی برای کشورهای منطقه که دست یاری به سوی ما دراز کرده‌اند است.

رحمانی‌فضلی با بیان اینکه ما مسیری را طی کرده‌ایم که بازگشت از آن غیرممکن است، خاطرنشان کرد: لذت چشیدن طعم آزادی، استقلال، مقاومت و تبعیت از فرمایشات امام راحل و مقام معظم رهبری ملت ایران را به حریتی رسانده که برگشت این مسیر برای آنها امکان‌پذیر نیست.

وی با تأکید بر اینکه دشمنان ایران و اسلام علیرغم وجود قدرت‌های علمی از درون خود دچار شکاف شده‌اند، بیان کرد: این مجامع کشوری دیگر چیزی برای ارضای جامعه خود ندارند.

وزیر کشور با بیان اینکه قدرت حقیقی در فکر، ذهن و اندیشه ملت‌ها است، گفت: اسلام حقیقی اسلامی است که مبتنی بر ارزش‌های الهی و رضای خداوند و دور از تزویر و دروغ باشد.

رحمانی‌فضلی با تأکید بر اینکه اگر اقدامات ما از روی اخلاص و به دور از ریا باشد در دل مردم می‌نشیند، خاطرنشان کرد: پیشروی اسلام در منطقه به سبب خون شهدا و خلوص نیست امام راحل و همچنین مقام معظم رهبری است.

وی با اشاره به اینکه مسئولان و صاحب‌منصبان باید توجه به معاد و روز قیامت داشته باشند اظهار داشت: پاسخگویی در مظهر خداوند متعال ارتباط مستقیمی به مسئولیت دارد.

وزیر کشور با اشاره به اینکه توجه به بحث اقتصاد نفی فرهنگ و سایر بخش‌ها را شامل نمی‌شود، بیان کرد: شرایط کنونی کشور به گونه‌ای است که توجه به امر اقتصاد بسیار حائز اهمیت است.

رحمانی‌فضلی با تأکید بر اینکه در حوزه اقتصاد باید به 3 اصل مهم توجه کرد، خاطرنشان کرد:‌ تقویت سرمایه‌گذاری، افزایش بهره‌وری و صرفه‌جویی 3 اصل مهم اقتصاد به شمار می‌آید.

وی با اشاره به اینکه تقویت سرمایه‌گذاری در کشور باید بیش از پیش در دستور کار قرار گیرد، گفت:‌ بسترهای لازم برای سرمایه‌گذاری خارجی در کشور فراهم شود.

وزیر کشور با بیان اینکه سرمایه‌گذاران خارجی علاقه‌ای به حضور در کشورهای مبتنی بر استبداد ندارند، اظهار داشت:‌سرمایه‌گذاری در کشور جمهوری اسلامی ایران که مبتنی بر مردم‌سالاری دینی است مقول خیل عظیم سرمایه‌گذاران است.

رحمانی‌فضلی خاطرنشان کرد:‌ با سرمایه‌گذاری وسیع در حوزه‌های مختلف اقتصادی و علمی کشور را از بحث نفت و درآمدهای نفتی بی‌نیاز می‌کند.

وی با تأکید بر اینکه موفقیت در سیاست خارجی با بهبود سیاست داخلی میسر می‌شود، گفت:‌باید برای جذب سرمایه‌گذاران تنگ‌نظری، عدم اعتماد، نادیده گرفتن منابع و سود سرمایه‌گذاران را کنار گذاشت.

وزیر کشور با تأکید بر اینکه قدرت در حل مشکلات مردم است بیان کرد:‌ متأسفانه سیستم‌های اداری کشور بسته عمل می‌کند و به دلیل ضعف شخصیتی برخی در برخورد با مردم به خوبی عمل نمی‌شود.

رحمانی‌فضلی با بیان اینکه بهره‌وری کشور پایین است و به منفی 1 تا 1.5 درصد رسیده است، گفت: باید بخش خصوصی برای پیشبرد برنامه‌ها وارد کار شود.

وی خاطرنشان کرد: بایدبه امر صرفه‌جویی در بسیاری از منابع توجه ویژه‌ای داشت چرا که با افزایش بهره‌وری و صرفه‌جویی در بسیاری از بخش‌ها به اقتصاد کشور کمک می‌شود.

وزیر کشور با اشاره به اینکه وحدت و انسجام سبب ثبات کشور شده است گفت: باید در تمامی بخش‌ها از جمله حوزه‌های اجتماعی و سیاسی به دنبال ایجاد وحدت و انسجام باشیم.

رحمانی‌فضلی با تأکید بر اینکه باید وحدت و انسجام را در قالب ایمان و اعتقاد ایجاد کرد، تصریح کرد: باید در مشترکات وحدت ایجاد کرد و در مسائل غیر به رفع معضلات در سایه وحدت پرداخت.

وی با بیان اینکه با توجه به نزدیک شدن انتخابات احتمال خدشه وارد شدن به حوزه وحدت قابل تأمل و تفکر است، گفت: پویایی انقلاب حٌُسن و موهبت است اما باید به این نکته توجه داشت که اخلاق به زیرپا گذاشته نشود.

وزیر کشور رقابت در حوزه اخلاق، قانون و منافع ملی را از جمله موارد مهم در مبحث انتخابات دانست و بیان کرد: حرکت ما باید در مسیر قانون صورت گیرد.

رحمانی‌فضلی گفت: انتخابات پیش رو باید با هدفی واحد، شکوه، مبتنی بر قانون، آزادی، صلابت وبا تکیه بر فرمایشات مقام معظم رهبری صورت گیرد.

وی با تأکید بر لزوم احترام گذاشتن به حقوق مردم بیان کرد:‌ مردم ولی‌نعمتان ما هستند اما متأسفانه در برخی از ادارات شئونات مردم رعایت نمی‌شود.

وزیر کشور با اشاره به اینکه دولت برنامه مفصلی در باب تکریم مردم و ارباب رجوعان دارد، بیان کرد:‌ توجه به این امر مهم باید سرلوحه همه ارگان‌ها و دستگاه‌های اجرایی قرار گیرد.

رحمانی‌فضلی گفت: استان البرز از نظر فعالیت اقتصادی، توانمندی مالی، مدیریت و نیروی انسانی جز انسان‌های مؤفق و اقتصادی کشور محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه تمامی استان‌ها باید هفته مقاومت پویا، فعال و پیش‌برنده در حوزه اقتصاد داشته باشند، گفت:‌ بودجه خودکفایی استان البرز نوشته شود.

وزیر کشور با تأکید بر اینکه باید بودجه خودکفایی استان البرز نوشته شود،‌ گفت: این امر به تمامی استانها اعلام می‌شود تا بودجه خودکفایی متکی به اقتصاد مقاومتی و ظرفیت داخلی خود را تهیه کنند.منبع:تسنیم
کد مطلب: 356143