توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیران البرز در سطح استانی برنامه‌ریزی کنند
پنجشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۰۲
استاندار البرز گفت: البرز استان تازه تاسیسی است و مدیران باید در سطح کلان و استانی تصمیم گیری کنند نه اینکه بیشتر وقت و هزینه خود را صرف برطرف کردن مشکلات شهرستانی که در آن مستقرند کنند.
به گزارش عرش نیوز:
سید حمید طهایی در جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان البرز که با حضورمعاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری و مدیران دستگاه های اجرایی استان برگزار شد با اشاره به اینکه نتیجه این مباحث باید ایجاد اشتغال در استان باشد اظهار کرد: بیکاری از بزرگترین مشکلات البرز است که باعث می شود افراد با وجود تحصیلات بالا، حاضر به کارگری شوند.

وی از روزهای دوشنبه به عنوان یکی از سخت‌ترین روزهای کاری هفته نام برد و گفت: ملاقات عمومی با جمعیتی از شهروندان که با درماندگی و شرمندگی به دنبال شغلی برای همسر یا فرزند خود هستند باعث تاسف و تاثر است.

طهایی با اعلام نارضایتی از عدم حضور برخی مدیران در این کارگروه تاکید کرد: این جلسه از اهمیت بالایی برخوردار است و در جلسات بعد اگر مدیری بدون اطلاع قبلی و دلیل موجه از حضور در جلسه سر باز زند معاون یا کارشناس وی نیز در این جلسات جایی نخواهند داشت.

وی با تاکید بر اینکه این جلسات جای مدیران است، گفت: هر مدیری در جلسات حضور نیابد در استان نیز جایی ندارد.

استاندار البرز با بیان اینکه اگر به مدیریت جهادی اعتقاد داریم نباید کوتاهی کنیم، افزود: این جلسات باید با رونق و جدیت بیشتری برگزار شود و بازتاب فعالیت ها در جامعه مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه مدیران باید حضور فعال و پر بار در این جلسات داشته باشند بیان کرد: البرز استان تازه تاسیسی است و مدیران باید در سطح کلان و استانی تصمیم گیری کنند نه اینکه بیشتر وقت و هزینه خود را صرف برطرف کردن مشکلات شهرستانی کنند که در آن مستقر هستند.

طهایی با تاکید بر اینکه عملیات مربوط به شهرستان باید توسط مدیران شهرستان پیگیری شود، خاطرنشان کرد: مدیر استانی نباید کوچکترین مسائل شهرستان را حل کند و از مشکلات بزرگ استانی غافل شود همچنین فعالیت های بزرگ نباید مدیران را از کارهای کوچک باز دارد.

وی اظهار کرد: در این مقطع زمانی باید درست تصمیم بگیریم و مشکلات و معضلات آینده را نیز پیش بینی کنیم.

وی تاکید کرد: مطالعات آمایش سرزمین و به دنبال آن طرح های توسعه استان به زودی ارائه می‌شود که باید تمامی موارد مربوط به توسعه آینده استان و منابع درآمدی تک تک افراد جامعه از اشتغال جوانان تا مسائل فرهنگی مدنظر قرار گیرد.

استاندار البرز خاطرنشان کرد: همه ما در یک کشتی سوار هستیم و مسائل و معضلات جامعه به همه مربوط می‌شود که باید در این راه با تعامل و همکاری آن‌ها را برطرف کنیم.

وی اضافه کرد: بر اساس آمار، کشور ایران در طول یک سال گذشته با رهبریت مقام معظم رهبری و مدیریت دولت تدبیر و امید وضعیت مناسبی داشته است که البرز به عنوان پیشگام در این حرکت نوید بخش دولت، باید در اجرای منویات دولت و ارائه راهکارها، برنامه های ملی را بومی کند.

طهایی گفت: دانشگاه، اساتید و نخبگان بسیاری در البرز وجود دارد که باید زمینه لازم برای حضور این استعدادهای عظیم در جهت پیشبرد برنامه های استان را فراهم کنیم.

وی افزود: البرز به دلیل نزدیکی به تهران بخشی از پایتخت محسوب می‌شود و بار مشکلات آن را به دوش می‌کشد در این راستا مدیران ملی باید کمک کنند تا از بار مشکلات استان کاسته شود.

در این جلسه تبیین طرح تکاک، طرح تکاپو سازمان نظام کار آفرینی، نحوه حمایت از توسعه برندهای داخلی، دستورالعمل جدید پرداخت تسهیلات قرض الحسنه صندوق مهر امام رضا (ع) و طرح های متقاضی تسهیلات اعتبارات ۶ ماهه اول سال مورد بررسی قرار گرفت.
منبع:تسنیم
کد مطلب: 308443