توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار البرز:
امکانات لازم برای بخش فرهنگ و هنر البرز تامین شود
پنجشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۰۴
استاندار البرز گفت: باید کلیه امکانات لازم برای جلوگیری از خروج بخش فرهنگ و هنر از استان به منظور پیشبرد اهداف و اقدامات خود به تهران تامین شود.
به گزارش عرش نیوز؛سیدحمید طهایی در اختتامیه جشنواره عکاسی از طبیعت استان البرز (سرو 1) با حضور وزیر ارشاد اسلامی و مسئولان ارشد استانی که صبح امروز در اداره کل ارشاد البرز برگزار شد، ضمن گرامیداشت هفته وحدت، اظهار داشت: استان تازه تاسیس البرز با وجود شش شهرستان و وسعتی کمتر نسبت به سی استان دیگر، نمایشگاهی از طبیعت کل استان محسوب‌ می‌شود.

وی افزود: وجود ارتفاعات سر به فلک کشیده سبب هوای تابستانی فرحبخش شده، در زمستان نیز در ارتفاعات شاهد پیست دیزین و در مناطق جنوبی نیز دشت و کویر و طبیعت خاص آن، جلوه بسیار زیبا و ویژه‌ای به استان البرز بخشیده است.

استاندار البرز تصریح کرد: این فضا با وجود نزدیکی به پایتخت یکی از بهترین مناطق گردشگری محسوب می‌شود و ما موظفیم برای معرفی این استان به جامعه با استفاده از عکاسان و هنرمندان تلاش کنیم.

وی خاطرنشان کرد: ایران کوچک رنگین‌کمانی از همه قومیت‌ها و طبیعت در کشور است که باید قدردان این نعمات الهی باشیم.

طهایی بیان کرد: زندگی قومیت‌های مختلف با فرهنگ و زبان متفاوت الگوی ارزنده‌ای برای کشور است و در کنار آن وجود 6 هزار شهید و هزاران جانباز و نیز 8 مرکز علمی - فناوری جهاد از 10 مرکز موجود در کشور، دانشگاه‌های مختلف، مدرسه فلاحت و پایتخت علم و فناوری در کشور بودن، البرز را به استانی ویژه مبدل کرده است.

وی گفت: وجود دانشگاه کشاورزی که منبعی برای جستجوی مقالات بین المللی است، افتخاری برای البرز است و امید است در کنار وجود چنین ویچگی‌هایی توسعه فرهنگی در استان البرز نبز به بهترین شکل انجام شود.

استاندارد البرز با اشاره به اینکه فرهیختگان، دانشمندان و علمای فراوانی در البرز حضور دارند، اظهار داشت: باید کلیه امکانات لازم برای جلوگیری از خروج این بخش از استان  به منظور پیشبرد اهداف و اقدامات خود به تهران تامین شود.

وی با تاکید براینکه استان با وجود ورزشکاران و قهرمانان نامی در سطوح مختلف کشوری و بین‌المللی به کمک ویژه دولت نیاز دارد، بیان کرد: مقدمات و امکانات در البرز بسیار کم و محدود است.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 353047