توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیر بهره برداری شرکت گاز مازندران:
افت فشار گاز زمستانی آمل برطرف شد
دوشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۵۸
مدیر بهره‌برداری شرکت گاز مازندران با اشاره به اتصال دو خط لوله تغذیه گاز در آمل، گفت: بر این اساس افت فشار گاز زمستانی آمل برطرف شد.
به گزارش عرش نیوز، مرتضی تیرملک عصر امروز در جلسه ستاد برگزاری رزمایش استانی پیشگیری از افت فشار گاز در شهرستان آمل با بیان اینکه مازندران با توجه به بحران شدید سال ۸۶ به ارائه و بهره‌برداری زیرساخت‌های شبکه‌های استادارد و تغذیه گاز از غرب استان به سمت شرق پرداخت، اظهار داشت: با توجه به اینکه شبکه استاندارد باید خط انتقال ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ سی سی و شبکه تغذیه حدود ۲۵۰ تا باشد این استان با کمبودهایی مواجه بوده است.

وی با تاکید براینکه در آن سالها انتقال لوله‌گذاری و شبکه گازهای شهری متوقف شده تا پالایشگاه‌ها به فشار گاز برسد، افزود: در سال‌های ۸۶ تا ۸۹ سعی شد همه ایستگاه‌ها تقویت شود حتی اگر خارج از استاندارد باشد بنابراین در آن سال‌ها تمام نقاط زیرساخت‌ها حاصل شد.

تیرملک بیان داشت: در سال ۹۲ با وجود بحران بارش برف سنگین در غرب استان آن قسمت با قطعی گاز مواجه نبودند.

معاون شرکت گاز مازندران با اعلام اینکه در سال ۸۶ نقاط ضعف فشار افت گاز شناسایی شد، افزود: با تلاش نماینده مردم آمل و مسئولان استانی و شهرستانی دو پروژه خط لوله تغذیه در این شهرستان در دستور کار قرار گرفت.

وی از اتصال و بهره‌برداری دو خط لوله تغذیه گاز در دو محور سرخ‌رود به آمل و جاده قدیم بابل به آمل با حجم لوله ۲۰، ۱۶ اینچی خبر داد و گفت: هم‌اکنون عملیات اجرایی این دو خط لوله به پایان رسیده و بزودی این پروژه به بهره‌برداری می‌رسد که موجب تقویت در فشار گاز این شهرستان می‌شود.

تیرملک با بیان اینکه سه خط لوله تغذیه نیز از سه محور چمستان، محمودآباد و نور به این شهرستان در دست اجرا است، افزود: با بهره‌برداری این۵ خط تغذیه مشکل افت فشار گاز آمل برطرف می‌شود.

وی با تاکید براینکه هم‌اکنون تولید گاز در کشور ما جوابگوی مصرف نیست، افزود: با آغاز فصل سرما به همه دستگاه‌های اجرایی و اداری، واحدهای تولیدی، صنعتی، خدماتی و نانوایی برای دریافت و تامین سوخت دوم اعلام شده چرا که در زمان بحران اولویت نخست برای مصارف خانگی است.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 343246