توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
برگزاری نمایشگاه سراسری صنایع‌دستی کشور در شیراز
جمعه ۲۱ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۳۸
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری فارس گفت: نمایشگاه سراسری صنایع‌دستی، با حضور هنرمندان صنعت‌گر از سراسر ایران،‌ در شیراز برگزار می‌شود.
به گزارش عرش نیوز؛«مصیب امیری» امروز (جمعه 21 آذرماه) در جمع خبرنگاران گفت: این نمایشگاه هم‌زمان با ایام دهه مبارک فجر در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی استان فارس در شیراز برپا می‌شود.

 

امیری با یادآوری اینکه زمان دقیق برپایی نمایشگاه صنایع‌دستی کشور، 14 تا 19 بهمن‌ماه تعیین شده است، گفت: صنعت‌گران هنرمندی از 31 استان کشور، در قالب 230 غرفه، آثار و صنایع‌دستی تولید شده خود را عرضه می‌کنند.

 

وی گفت: در این نمایشگاه 100 صنعت‌گرهنرمند از 30 استان و 130 صنعت‌گرهنرمند از استان فارس حضور دارند.

 

امیری با بیان اینکه برپایی این نمایشگاه طی دو سال گذشته با وقفه مواجه شد، گفت: نمایشگاه سراسری صنایع‌دستی فارس پیش از این هر سال برگزار می‌شد و همواره و از دیدگاه صنعتگران صنایع‌دستی کشور، یکی از بهترین و پرمخاطب‌ترین نمایشگاه‌ها بوده است.

 

این مقام مسئول با تأکید براینکه همت برگزارکنندگان و برنامه‌ریزان، ارتقا کیفی این نمایشگاه در مقایسه با نمایشگاه‌های برگزار شده در گذشته است، گفت: می‌کوشیم این نمایشگاه به لحاظ محتوایی و در مقایسه با گذشته مطلوب‌تر باشد.

 

امیری از پیش‌بینی برپایی غرفه‌های ورک شاپ(تولید زنده)، فروش مواد اولیه و ابزار و تجهیزات مختلف صنایع‌دستی، فروش محصولات فرهنگی مرتبط با حوزه‌ی صنایع‌دستی مانند کتاب، لوح فشرده، غرفه‌های انجمن‌های مردمی حوزه‌ی صنایع‌دستی و هنرهای تجسمی، غرفه مربوط به سایت‌های فروش مجازی و غرفه‌های بسته‌بندی کالاهای صنایع‌دستی، خبر داد.

 

این مقام مسئول گفت: دبیرخانه‌ی نمایشگاه در قالب کمیته‌های شش‌گانه، پشتیبانی، فرهنگی، تبلیغات و اطلاع‌رسانی، اجرایی، اسکان و پذیرایی و حفاظت و صیانت، کار خود را در شیراز آغاز کرده است.

 

امیری با بیان اینکه اعتبارات ملی برای برپایی این نمایشگاه اختصاص یافته است، خاطرنشان کرد: اگر اعتباراتی نیز از سوی استان تعلق گیرد، به‌حتم نمایشگاه با کیفیت مناسب‌تری برپا می‌شود. البته تلاش برای جذب حمایت‌کننده‌ی مالی از بخش خصوصی نیز انجام شده و تداوم دارد.
منبع:ایسنا

کد مطلب: 341842