توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
امام جمعه بیرجند:
مرزی‌ترین و دورترین نقاط خراسان جنوبی خطیب جمعه دارند
چهارشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۱۱
امام جمعه بیرجند گفت: امروزه در در دورترین و مرزی‌ترین نقاط استان از جمله بخش درح سربیشه نماز جمعه برگزار می‌شود.
به گزارش عرش نیوز؛حجت‌الاسلام والمسلمین علی رضایی بیرجندی شامگاه سه‌شنبه در دیدار با رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور اظهار داشت: اعزام مبلغ و گروه‌های جهادی به مناطق محروم، برگزاری پیاده‌روی‌های آدینه، دعوت از شخصیت‌های برجسته علمی و ارتباط با سایر حوزه‌های علمیه کشور از مهم‌ترین فعالیت‌های ستاد نماز جمعه استان بوده است.

وی با بیان اینکه بین مسئولان و ائمه جمعه خراسان جنوبی نهایت همدلی و یکدلی وجود دارد، گفت: در تمام مسائل کلان سیاسی این استان ثابت کرده که ولایت‌مدار است.

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه در جلسات حلقه‌های صالحین ائمه جمعه استان به همراه مسئولان حوزه‌های فرهنگی شرکت دارند، تصریح کرد: این استان طلبه‌خیز و دارای ظرفیت بسیار بالایی است.

رضایی تاکید کرد: در استان این ظرفیت وجود دارد که در برنامه‌های گوناگون از توانمندی روحانیان بومی خارج از استان استفاده شود.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه خراسان جنوبی نیز از فعالیت 23 امام جمعه در سطح استان خبر داد.

مهدی رحیم‌آبادی با بیان اینکه بین ائمه جمعه و مسئولان استان هماهنگی و ارتباط خوبی برای خدمت‌رسانی به مردم وجود دارد، گفت: بین مسئولان و روحانیان استان هیچ نقطه شکافی وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه خدمت به ائمه جمعه نگاه و ملاک شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه خراسان جنوبی است، افزود: امید است روستاهای بزرگ نیز ائمه جمعه داشته باشند چرا که از مطالبات مردم است.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه خراسان جنوبی گفت: این شورا از سال 86 بعد از تفکیک خراسان بزرگ با فعالیت هشت امام جمعه فعالیت خود را آغاز کرد.

رحیم‌آبادی معیار اصلی فعالیت شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه خراسان جنوبی را مبتنی بر نگاه مقام معظم رهبری دانست و افزود: تشکیل حلقه‌های صالحین از رویکردهای کلان ائمه جمعه استان است.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 341040