توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
شهیدی که شجاعتش کابوس شب و روز دشمن شده بود
چهارشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۳۱
شهید سید علیرضا معصومی برای ضربه زدن به دشمن بعثی بارها به داخل خاک دشمن نفوذ می‌کرد و جاده‌های تدارکاتی و تسلیحات دوربرد آنان را هدف حملات خود قرار می‌داد و خواب را بر آنان حرام کرده بود.
به گزارش عرش نیوز به نقل از فارس، شهید سید علیرضا معصومی در سال 1337 در خانواده ای مذهبی در کرمانشاه دیده به جهان گشود.

 
این شهید بزرگوار از همان دوران کودکی و در سنین جوانی در تمام کلاس‌های مذهبی و سیاسی شرکتی فعال داشت و همواره با علاقه فراوان حضور پیدا می‌کرد.

 
دوران سربازی وی همزمان بود با شروع انقلاب شکوهمند اسلامی که به فرمان حضرت امام خمینی (ره) پادگان را ترک کرده و به فعالیت سیاسی و نظامی علیه رژیم منحوس پهلوی پرداخت.

 
او پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران در کمیته انقلاب مشغول فعالیت شد و در این کمیته خدمات فراوانی را از خود به یادگار گذاشت.

 
با شروع جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، پس از آموزش دادن به نیروهای بسیجی به جبهه‌های حق علیه باطل شتافت و به‌عنوان مسئول عملیات نظامی گروه جنگ‌های نامنظم در غرب کشور مشغول فعالیت شد.

 
شهید معصومی برای ضربه زدن به دشمن بعثی بارها صدها کیلومتر به داخل جبهه‌های جنگ نفوذ می‌کرد و جاده‌های تدارکاتی و تسلیحات دوربرد آنان را هدف حملات خود قرار می‌داد.

 
وی آن‌چنان وحشت و عدم امنیت حتی کیلومترها دور از جبهه جنگ در داخل خاک عراق به‌وجود آورده بود که خواب را بر آنان حرام کرده بود تا جایی‌که برای به شهادت رساندنش جایزه تعیین کرده بودند.

 
سرانجام دشمنان عده‌ای مزدور را اجیر کرده و در یکی از عملیات‌ها در تاریخ 23 بهمن سال 1359 در یک نبرد نابرابر و ناجوان‌مردانه او را محاصره کرده و پیکر پاکش را هدف آماج گلوله قرار دادند.

 
نیروهای بعثی به به گلوله بستن این شهید بزرگوار اکتفا نکرده و سر وی را همچون جد بزرگوارش امام حسین (ع) از تن جدا کرده و برای یزید زمان (صدام) بردند.

 
در خاطرات پدر شهید معصومی آمده است: خوش‌رویی، مردم‌داری، شجاعت، شهامت، سخاوت، بی‌رغبتی به دنیا و دوری از گناه از صفات برجسته شهید به‌شمار می‌رفت.
کد مطلب: 274540