توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
معاون استاندار چهارمحال و بختیاری:
کمیته «مشارکت زنان» و «تحکیم بنیان خانواده» در چهارمحال و بختیاری تشکیل شد
دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۳۵
معاون استاندار چهارمحال و بختیاری: کمیته‌های «مشارکت زنان» و «تحکیم بنیان خانواده» برای ارائه پیشنهادات در حوزه بانوان برای تدوین برنامه ششم توسعه چهارمحال و بختیاری تشکیل شد.
به گزارش عرش نیوز؛خدابخش مرادی پیش از ظهر امروز در کارگروه امور بانوان و خانواده با اشاره به اینکه شعارگونه و مقطعی عمل کردن نمی‌تواند نیازهای زنان را برطرف کند، اظهار داشت: 2 کمیته «مشارکت زنان» و « تحکیم بنیان خانواده» با هدف ارائه راهبردهای لازم در تدوین برنامه ششم توسعه تشکیل شد.

وی افزود: کمیته مشارکت بانوان با بررسی وضعیت امکانات و اشتغال این گروه نقشه راه را ترسیم می‌کند که در این حوزه نقطه مطلوب کجاست.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: اعضای هر دو کمیته به مدت 15 روز فرصت دارد تا با شناسایی آسیب‌ها و چالش‌هایی که حوزه زنان را تهدید می‌کند راهبردهای لازم برای برون رفت از این وضعیت را ارائه و عملیاتی کنند.

مرادی ادامه داد: عضویت در این دو کمیته نیازمند مشارکت فعال است و از اساتید و صاحبنظران دانشگاهی که در حوزه خانواده فعالیت دارند خواستارحضور فعال در کمیته‌ها بوده تا با تلفیقی از کار اجرایی و علمی بتوان در کاهش این مشکلات موثر واقع شوند.

وی افزود: دستگاه‌هایی که در حوزه حمایت و اعطای تسهیلات تجربه کافی دارند پیشنهادات خود را برای جلب و توزیع اعتبار ارائه دهند و امیدواریم این خروجی تجربیات بتواند طرح کامل‌تری برای تدوین برنامه ششم توسعه ارائه دهیم.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: این کارگروه برای ارائه پیشنهادات برای تدوین برنامه ششم توسعه در حوزه بانوان است و این ویژگی این کارگروه را از کارگروه‌های پیشین متمایز کرده است.

مرادی گفت: حوزه بانوان و خانواده به دلیل موضوع فرابخشی و فرادستگاهی کار را با سختی و یا حتی آسانی همراه می‌سازد و سختی آن در این است که این حوزه حوزه‌ای اجرایی نیست بلکه هماهنگ کننده است.

وی افزود: از سویی برای دستگاه‌های اجرایی در این حوزه نمی‌توان تعیین تکلیف کرد و تمامی دستگاه‌ها باید به این حوزه توجه کنند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری بیان کرد: بهزیستی باید برای کاهش زنان در معرض آسیب ورود یابد و حتی دانشگاه‌ها که نزدیک به 62 درصد جمعیت آن را بانوان تشکیل می‌دهد باید نقش فعال‌تری در بهبود فعالیت‌های این قشر داشته باشد.

مرادی گفت: ارائه آمار از فعالیت ‌زنان جامعه به تنهایی کافی نیست و باید برنامه‌ای برای بهبود نقش آنها لحاظ شود تا انحراف از برنامه‌ها کاهش یابد.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 334147