توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
قالیباف:اقتدار نظام نقش مهمی در موفقیت تیم مذاکره کننده هسته ای دارد
چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۴۴
شهردار تهران گفت : اقتدار نظام جمهوری اسلامی نقش مهم و تعیین کننده ای در روند موفقیت تیم مذاکره کننده هسته ای ایران با گروه 5+1 دارد.
به گزارش عرش نیوز؛'محمد باقر قالیباف' شب گذشته در کنگره جهادگران پیشکسوت شهرداری تهران که با عنوان 'یاران خورشید' در برج میلاد تهران برگزار شد، افزود: عزت و اقتدار ایران اسلامی مرهون جانفشانی و ایثار رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس است.

وی اظهار کرد: امروز، ایران اسلامی به برکت خون شهدا و به پاس مجاهدت ها و شجاعت های رزمندگان اسلام در اوج عزت و اقتدار قرار دارد و همین امر موجب شده تا قدرت های بزرگ جهانی برای مذاکره با جمهوری اسلامی دور یک میز جمع شوند.

شهردار تهران با تاکید بر اینکه این موفقیت بزرگ حاصل جانفشانی های رزمندگان اسلام و نشانه عزت و عظمت ایران اسلامی است، اظهار کرد: عزت و عظمت ایران اسلامی در سایه تلاش برای احیای اسلام ناب محمدی(ص) و رشادت و جانفشانی رزمندگان اسلام برای حفظ و پاسداشت ارزش ها و آرمان های اسلامی حاصل شده است.

قالیباف افزود: رزمندگان غیور دوران دفاع مقدس، پس از پایان جنگ تحمیلی نیز با حفظ سنگر خدمت به نظام و کشور در عرصه سازندگی، عمران و آبادانی کشور مشغول مجاهدت و کار و تلاش شبانه روزی هستند.

وی تاکید کرد: پاسداشت ارزش ها و قدردانی از تلاش ها و مجاهدت ارزشمند رزمندگان و ایثارگران دوران دفاع مقدس وظیفه ای شرعی و ملی است چرا که استقلال، امنیت، آرامش و اقتدار امروز کشور مرهون جانفشانی و ایثار این عزیزان در دوران دفاع مقدس و پس از آن در عرصه سازندگی است.

شهردار تهران افزود: پاسداشت ایثار و جانفشانی رزمندگان دوران دفاع مقدس در حقیقت حرکتی موثر در راستای توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه و انتقال ارزش ها و آرمان های والای امام راحل، شهدا و انقلاب به نسل جوان و نوجوان کشور است.

قالیباف با اشاره به اینکه رزمندگان اسلام به این فرموده امام خمینی (ره) که 'راه قدس از کربلا می گذرد' ایمان و اعتقاد کامل داشتند، تصریح کرد: سقوط رژیم بعث و سرنگونی صدام و حضور میلیونی شیعیان جهان در کربلا و برگزاری آیین باشکوه اربعین حسینی، تحقق عینی فرمایش معمار کبیر انقلاب اسلامی است.

در این آیین از خانواده های معظم شاهد و ایثارگران بازنشسته شهرداری تهران با اهدا لوح تقدیر و هدایایی تجلیل شد.

کنگره جهادگران پیشکسوت شهرداری تهران با حضور خانواده های معظم شهدا و ایثارگران بازنشسته شهرداری تهران و برخی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در برج میلاد تهران برگزار شد.

خاطره گویی 'اصغر نقی زاده' از بازیگران فیلم های دفاع مقدس، اجرای موسیقی و نمایش توسط گروه خورشید کاروان از دیگر برنامه این کنگره بود.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 344047