توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار سیستان و بلوچستان:
اراده ایران و پاکستان بر ارتقای روابط اقتصادی تا سطح 5 میلیارد دلار است
دوشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۲۲
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: اراده دولت‌های ایران و پاکستان بر ارتقای روابط اقتصادی میان 2 کشور تا سطح پنج میلیارد دلار در سال است.

به گزارش عرش نیوز؛به نقل از روابط عمومی استانداری سیستان و بلوچستان، علی اوسط هاشمی پس از بازگشت از سفر به پاکستان در تشریح دستاوردهای این سفر گفت: به همراه وزیر اقتصاد و دارایی طی هفته گذشته نشست‌هایی را با نخست وزیر ارجمند پاکستان نوازشریف و وزرای نفت و دارایی و بازرگانی و مشاور در امور خارجه و در سفر به لاهور هم نشستی با سر وزیر و جمعی از وزرای ایالت پنجاب داشتیم.

وی با بیان اینکه جلسات بسیار فشرده و متنوع بود، افزود: در این نشست‌ها عزم ملی و هماهنگی در بیان مواضع و اتخاذ سیاستی که موجب توسعه روابط شود با برجستگی نمایان بود.

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: نکته قابل توجه اراده جدی مبنی بر نهایی کردن خط انتقال گاز با مشارکت چین بود و توجه به بندر گوادر و از سویی نیاز جدی پاکستان به سرمایه‌گذاری ایرانیان.

وی تصریح کرد: اگر توجه به نیاز جدی پاکستان به سرمایه‌گذاری ایرانیان با پیشگامی بخش خصوصی باشد با برخورداری از حمایت دولت می‌تواند حتی در شرایط تحریم هم در مسیر درست خود واقع شود.

هاشمی اقبال مردمی به دلیل قرابت‌های مشترک و کهن، توام با اطمینان به ایرانیان را فرصتی برای کشورمان دانست و گفت: با توجه به پیشرفت‌های قابل توجه از حیث توان فنی خودمان و نیاز جدی پاکستان می‌توان با تشکیل کنسرسیوم مشترک و اتخاذ موضعی فعال از سوی بخش خصوصی و شرکت‌های توسعه‌گر موجبات ارتقای سطح روابط اقتصادی را همسو با وسعت نگاه مردم و دولت به هم از حیث سیاسی و فرهنگی زمینه‌سازی و آنچه که اراده 2 دولت برای توسعه روابط اقتصادی تا سطح پنج میلیارد دلار است را محقق کرد.

منبع:فارس

کد مطلب: 342706