توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
"فرانسه ‌دشمنی آشکاری با اسلام دارد"
ماموستا محمودی: هتک حرمت به پیامبر(ص) اوج کینه غرب نسبت به اسلام را نشان داد
دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۱۴
امام جمعه پیرانشهر با بیان اینکه فرانسه ‌دشمنی آشکاری با اسلام دارد، گفت: هتک حرمت اخیر به ساحت مقدس نبی مکرم اسلام(ص) اوج کینه و نفرت غرب نسبت به اسلام را نشان داد.

به گزارش عرش نیوز؛ماموستا مصطفی محمودی با اشاره به اقدامات اخیر استکبار جهانی در هتک حرمت به ساحت مقدس حضرت محمد(ص)، اظهار داشت: این نخستین مرتبه نیست که به پیامبر عظیم‌الشأن اسلام(ص) توهین می‌شود چون در سال‌های گذشته نیز چنین اقدام شنیعی از سوی جهان غرب صورت گرفت.

امام جمعه پیرانشهر افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران با توجه به ماهیت دین مبین اسلام در عدالت‌خواهی، استقلال‌طلبی و حمایت از مستضعفان، موجی از اسلام‌هراسی جهان کفر و استکبار را در بر گرفت و آنان دشمنی خود را به‌روش‌های مختلف نسبت به این دین آسمانی نشان دادند.

محمودی تصریح کرد: در اروپا همواره استعمارگران مسلط به دنیای اسلام بودند اما جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان نخستین جامعه‌ای مطرح شد که خود را از زیر یوغ و سلطه استکبار خارج کرده به استقلال رسید، برای همین جهان کفر قادر به تحمل آن نبوده و خواستار جلوگیری از آن هستند.

وی گفت: با توجه به گرایش روزافزون مردم جهان به اسلام، در اروپا و به‌ویژه فرانسه اقدام به رسم کاریکاتور موهن به پیامبر(ص) شد تا به‌خیال خود مسلمانان را نسبت به این دین الهی سست و بی‌اعتقاد کنند، حتی در منطقه خاورمیانه گروه‌های تروریستی با همکاری کشورهایی همچون آلمان، فرانسه، انگلیس و با کمک آمریکا و کشورهای مرتجع عربی تشکیل دادند تا به تضعیف اسلام بپردازند.

امام جمعه پیرانشهر بیان کرد: بی‌شک این اقدام ناپسند و اهانت‌بار نشریه فرانسوی "شارلی ابدو" نسبت به پیامبر رحمت(ص) با هدف مشغول کردن مسلمانان به خود و نابودی و سستی دین اسلام صورت گرفت، بنابراین مسلمانان باید بیش از هر زمان دیگر به وقایع و اتفاقات پیرامون خود هوشیار و آگاه بوده و با یکدیگر متحدتر و منسجم‌تر شوند تا عزت، قدرت و استقلال به مسلمانان بازگردد.

محمودی تصریح کرد: فرانسه یکی از کشور‌هایی است که دشمنی آشکاری با اسلام دارد چون در گذشته بر کشور الجزایر که یک کشور مسلمان است مسلط بوده و در لبنان نیز نفوذ داشت اما با توجه به اینکه هم‌اکنون نفوذ و تسلط خود در این کشورها را از دست داده و منافعش در خطر است کینه و دشمنی خود را به‌انحای مختلف نشان می‌دهد.


منبع:تسنیم

 

کد مطلب: 357007