توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
با حضور جمعی از بزرگان و معتمدان
شورای حل اختلاف کریم آباد زاهدان افتتاح شد
پنجشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۳۴
با حضور رئیس شوراهای حل اختلاف سیستان و بلوچستان و جمعی از بزرگان و معتمدان، شعبه شورای حل اختلاف ویژه صلح و سازش، در منطقه کریم آباد شهرستان زاهدان افتتاح شد.
 
به گزارش عرش نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از زاهدان، محمدرضا طاهری امروز در مراسم افتتاح شورای حل اختلاف کریم آباد اظهار داشت: راه‌اندازی و افتتاح شورای حل اختلاف کریم آباد در ماه مبارک رمضان، ماه صلح و دوستی اقدامی بسیار ارزشمند و بزرگ است.

 
وی افزود: با توجه به فرهنگ غنی مردم سیستان و بلوچستان در بحث صلح و سازش و همچنین اهمیت نقش بزرگان و معتمدان در این استان، باید برای ترویج فرهنگ صلح و سازش و اصلاح ذات‌البین بیش از پیش عمل شود.

 
طاهری با بیان اینکه شوراهای حل اختلاف از بطن و وجود مردم هستند گفت: رسالت اصلی شوراهای حل اختلاف صلح و سازش است و باید شوراهای حل اختلاف در راستای کاهش جرائم عمل کنند و در واقع شوراها ظرفیت بسیار خوبی برای ایجاد صلح و برقراری امنیت در جامعه هستند.

 
رئیس شوراهای حل اختلاف سیستان و بلوچستان تصریح کرد: شوراهای حل اختلاف فریضه امر به معروف و نهی از منکر را سرلوحه کار خود قرار دهند و با اصلاح ذات‌البین برای خدمت به مردم تلاش کنند.

 
طاهری گفت: ترویج فرهنگ صلح و سازش در سطح کشور به ویژه در استان‌هایی نظیر سیستان و بلوچستان که بافت قومی و طایفه ای دارند می‌توانند در کاهش حجم ورودی پرونده و اقتدار دستگاه قضایی مثمر‌ثمر باشد.

 
رئیس شوراهای حل اختلاف سیستان و بلوچستان خطاب به بزرگان و ریش سفیدان حاضر در جلسه گفت: بزرگان، معتمدان و ریش سفیدان باید با اعضای شوراهای حل اختلاف همکاری صمیمانه‌تری داشته باشند تا بسترهای صلح و سازش در منطقه بیش از پیش گسترانیده شود.
کد مطلب: 286907