توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
قائم مقام سازمان بازرسی کشور:
حمایت از افراد نیازمند موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود
سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۰۶
قائم مقام سازمان بازرسی کشور گفت: حمایت از افراد نیازمند موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود.

به گزارش عرش نیوز،مجمع سالانه انجمن حمایت از زندانیان البرز شامگاه دوشنبه با حضور مسئولان ارشد قضایی کشوری و استانی به میزبانی شهرستان کرج برگزار شد. در این جلسه راهکارهای جذب مشارکت بیشتر افراد خیر و انسان‌دوست مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

ضمن اینکه از 2 خیر استان البرز که به عنوان مددکار نمونه انتخاب شدند نیز در مراسم فوق تجلیل شد.

در پایان این جلسه قائم مقام سازمان بازرسی کل کشور با حضور در جمع خبرنگاران ضمن تجلیل از تلاش‌ها و اقدامات انسان‌دوستانه انجمن حمایت از زندانیان استان البرز گفت: انجام کار خیر به ویژه حمایت از نیازمندان محدودیت نداشته و همه مردم با هر توان مالی که دارند، می‌توانند در این امور وارد شده و به جامعه خود خدمت کنند.

ولی‌الله خبره اظهار داشت: تلاش همه مسئولان این است که جامعه‌ای سالم داشته باشیم و در آن مردم و خانواده‌ها بتوانند به دور از آسیب‌های اجتماعی زندگی کنند.

وی خاطرنشان کرد: اما تحقق این مهم بدون حمایت مردم به طور کامل محقق نمی‌شود و نیاز است که افراد خیر و انسان‌دوست نیز پیش‌ قدم شوند.

این مسئول ارشد قضایی گفت: متأسفانه شاهد هستیم که یک نفر زندانی که به خود و جامعه با ارتکاب جرم آسیب وارد کرده است، به خانواده خود نیز ضررهایی را وارد کرده و خانواده‌هایی که سرپرستان آنها به هر دلیل در زندان به سر می‌بردند، در معرض انواع آسیب‌های اجتماعی قرار دارند.

خبره ادامه داد: اگر این خانواده‌ها دچار آسیب‌هایی شوند، به طور قطع جامعه را هم با مشکلاتی روبه‌رو می‌سازند، لذا حمایت از آنها در برابر آسیب‌های فوق در نهایت به سالم‌سازی بیشتر جامعه کمک می‌کند.

وی افزود: خوشبختانه انجمن‌های حمایت از زندانیان و افراد خیر اقدامات خوبی در این زمینه انجام داده‌اند، اما نیاز است که با فرهنگ‌سازی بیشتر، این فعالیت‌ها در جامعه گسترش یافته و نهادینه شود.

قائم مقام سازمان بازرسی کشور بیان داشت: نهادهای عمومی از جمله کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی نیز در این زمینه طرح‌ها و برنامه‌هایی دارند که با تلاش بیشتر خیرین و جذب کمک‌های مردمی، می‌توان به افراد نیازمند به ویژه خانواده زندانیان کمک‌های بهتری ارائه کرد.

خبره در بخش دیگری از سخنان خود، اقدامات انجمن حمایت از زندانیان استان البرز و تحت پوشش قراردادن بیش از 850 خانواده زندانیان را اقدامی ارزشمند توصیف کرد و گفت: باید با فرهنگ‌سازی و معرفی خدمات این انجمن به مردم، زمینه جذب افراد خیر و کمک‌های بخش‌های مختلف مردمی را فراهم کرد.

وی در پایان گفت: امیدواریم در مجامع آینده این انجمن، شاهد حضور بیشتر افراد خیر باشیم که این مهم با انجام فعالیت‌های فرهنگی میسر می‌شود./فارس

کد مطلب: 268600