توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
۳۵۰۰ نفر ایثارگر شهرکردی در انتظار خدمات بیمه درمانی
چهارشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۱۸
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان شهرکرد با اشاره به اساس تبصره ۱۶ قانون بودجه امسال درباره اینکه هزینه درمان ایثارگران به این نهاد واگذار شده , گفت: هم اکنون ۳۵۰۰ نفر ایثارگر در این شهرستان در انتظار خدمات بیمه درمانی هستند.
به گزارش عرش نیوز، اسماعیل عسگری، با بیان اینکه بر اساس بند ج تبصره ۱۶ قانون بودجه امسال پرداخت هزینه های درمانی جانبازان, ایثارگران شاغل و بازنشسته به اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران واگذار شده است، اظهار کرد: متاسفانه با گذشت سه ماه از تصویب این مصوبه، این قانون هنوز اجرا نشده است.

وی با اشاره به مکاتبه رئیس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور با معاون اول رئیس جمهور، گفت: پرداخت هزینه های درمان ایثارگران منوط به کسر اعتبار از سرجمع اعتبارات دستگاه های اجرایی و صندوق بازنشستگی است.

عسگری افزود: این نهاد به منظور جلوگیری از اختلال در روند ارائه خدمات درمانی به ایثارگران، هزینه درمانی ایثارگران شاغل و بازنشسته را از سوی وزارتخانه ها و دستگاه ها تامین و پرداخت می کند.

وی با بیان اینکه جانبازان و ایثارگران این شهرستان علاوه بر مشکلات موجود در حوزه درمان و تامین هزینه های آن، متحمل مشکلاتی در زمینه تردد در معابر عمومی هستند خاطرنشان کرد: کمیته مناسب سازی این نهاد موظف به بهسازی معابر,پارک ها و فضاهای سبز در راستای تسهیل در وضعیت تردد جانبازان و ایثارگران در سطح شهر می باشد.

رئیس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان شهرکرد با اشاره به اینکه تعداد شهدای شهرستان شهرکرد را ۸۸۳ نفر دانست, گفت: در این شهرستان تعداد جانبازان ۷۰ درصد ۶۲ نفر، ۵۰-۶۹ درصد ۱۹۱ نفر، ۲۵-۴۹ درصد ۱۲۱۹ نفر و زیر ۲۵ درصد ۱۷۴۰ نفر و تعداد آزاده های این شهرستان ۲۸۳ نفر هستند.
منبع:تسنیم
کد مطلب: 263506