توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندارخراسان شمالی:
استانداری خراسان شمالی یک میلیارد ریال به رسانه‌ها کمک می‌کند
دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۵۰
استاندار خراسان شمالی گفت: استانداری امسال یک میلیارد ریال برای کمک مالی به رسانه‌های استان خراسان شمالی در نظر گرفته است.
به گزارش عرش نیوز؛سید علی‌اکبر پرویزی در جشن انتشار هزارمین شماره روزنامه اتفاقیه که شب گذشته برگزار شد اظهار داشت: به مدیران دستگاه‌ها توصیه می‌کنم رسانه‌ها را همراهی کنید و نگذارید تیتر و مطالب انتقادی روزنامه‌ها شما را از کوره در نیاورد.

پرویزی گفت: مردم نیز جز این انتظاری از مدیران و دستگاه‌های اجرایی ندارند و از مدیران بومی و یا غیربومی چیزی جز خدمت صادقانه نمی‌خواهند.

پرویزی در بخش دیگر سخنان خود نظارت بر دستگاه‌های اجرایی و جامعه را از رسالت‌های رسانه‌ها عنوان کرد و گفت: هرچند دستگاه‌های مختلف ازجمله سازمان بازرسی، دیوان محاسبات حراست‌ها و سایر دستگاه‌های نظارتی فعالیت دارند اما اگر مردم و رسانه‌ها بر عملکرد دستگاه‌ها نظارت نداشته باشند نمی‌توان به‌طور کامل جلوی تخلفات را گرفت.

وی بابیان اینکه هیچ مدیری نمی‌تواند ادعا داشته باشد انحراف ندارد گفت: ادعای داشتن انحراف و مشکل در انجام کار نشانه بی‌عقلی فرد است.

استاندار خراسان شمالی اظهار داشت: مدیران باید شهامت داشته باشند و انتقادها و مشکلات طرح‌شده در رسانه‌ها را پیگیری کنند و مردم نیز بدشان نمی‌آید ببینند مدیری باشهامت در تلاش است تا مشکلی را اصلاح کند.

پرویزی افزود: در این صورت تحمل اشتباهات ما برای مردم آسان‌تر می‌شود.

استاندار خراسان شمالی اظهار داشت: من نیز به‌یقین اشتباه دارم و رسانه‌ها باید برای رفع این مشکلات کمک‌کار ما باشند.

وی همچنین داشتن صبر و حوصله را لازمه کار در رسانه‌ها عنوان کرد و گفت: حوزه فرهنگ حوزه ظریف و پیچیده‌ای است و این امر کار در این حوزه را سخت می‌کند بنابراین پیش بردن کار در این حوزه جز با عشق و علاقه میسر نیست.

پرویزی گفت: بر مدیران نیز تأکید شده تا با رسانه‌ها همکاری داشته باشند و اگر نمی‌توانند کمک‌کار رسانه‌ها باشند، مانعی برای آن نباشند.

استاندار خراسان شمالی تصریح کرد: مدیران مکلف‌اند تا اطلاعات را در حد امکان در اختیار رسانه‌ها قرار دهند.
وی گفت: دولت یازدهم دستگاه‌های اجرایی را از شکایت از رسانه‌ها منع کرده و بر این اساس شکایات موجود نیز توسط دستگاه‌ها پس گرفته می‌شود.

استاندار خراسان شمالی گفت: استانداری امسال یک میلیارد ریال برای کمک مالی به رسانه‌های استان در نظر گرفته است.

وی افزود: البته مرحله دیگری از کمک مالی نیز تا پایان امسال در حال پی‌جویی است.

پرویزی تصریح کرد: علاوه بر آن برای حمایت بیشتر از رسانه‌ها، مقررشده تا دستگاه‌های اجرایی با انعقاد قراردادهایی با نشریات، برای انتشار عملکرد و نیز انتشار نکات آموزشی از طریق رسانه‌ها اقدام کنند.

وی افزود: باید تلاش کنیم تا یکی دو نشریه بومی استان حمایت شوند و باروی پا ایستادن این نشریات، تعداد بیشتری از نشریات در استان شکل گیرد.

پرویزی اظهار داشت: رسانه‌ها هرچقدر بتوانند روی پای خود بایستند، شهامت انتقاد بیشتری به دست می‌آورند.


منبع:تسنیم

کد مطلب: 354505