توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
وزیر بهداشت :دولت یازدهم به همه وعده هایی که می دهد وفادار و صادق خواهد بود
چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۲۴
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: دولت تدبیر و امید به همه وعده هایی که به مردم می دهد وفادار و صادق خواهد بود.
به گزارش عرش نیوز؛حسن قاضی زاده هاشمی هدف از سفرهای استانی خود را دیدار با مردم اعلام کرد و افزود: در این سفرها بهتر می توان مشکلات مردم را فهمید و با آنچه در مرکز و در دفتر کار می بینیم و می شنویم متفاوت است.

وی از خبرنگاران خواست تا شش ماه دیگر به شهرهای مختلف استان کردستان سر بزنند و اظهار کرد: حتما شرایط متفاوتی از شرایط فعلی می بینند و همه قول هایی که داده ایم عملی می شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد: این که به میان مردم بیاییم و مشکلات را بررسی کنیم یک انجام وظیفه است چون با خدماتی که لیاقت مردم استان کردستان است فاصله داریم و برای کاهش این فاصله تلاش می کنیم.

وی بیان کرد: ابتدا باید این فاصله را کاهش دهیم و زیرساخت های حوزه سلامت و بهداشت و درمان را تقویت کنیم.

قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه بعد از کاهش فاصله ها باید به فکر جذب توریسم در حوزه سلامت باشیم، افزود: جذب سرمایه گذاری در حوزه گردشگری نیاز به تلاش جدی مسوولان استانی دارد.

وی با اشاره به اینکه وزارت بهداشت نیز برای گسترش توریسم درمانی به استان کمک می کند، گفت: با بهره برداری از بیمارستان کوثر سنندج یک ظرفیت بسیار خوب برای تقویت حوزه توریسم درمانی در استان ایجاد می شود.

وزیر بهداشت ادامه داد: در کنار این بیمارستان، ضروری است تعدادی از رشته های آموزشی علوم پزشکی که اکنون در دانشگاه های استان وجود ندارد، دایر شود و متخصصانی نیز تربیت شوند.

وی تشکر از همکاران حوزه سلامت در استان ها، مشاهده کمبودها و مشکلات و تلاش برای رفع آنها را از یکی از اهداف این سفرها دانست.

وزیر بهداشت در بخش دیگری مهمترین مشکل استان کردستان را زیرساخت ها دانست و گفت: اگرچه زیرساخت ها در حوزه ما تعریف نمی شود اما بر روی این حوزه اثرگذار است.

وی افزود: امیدواریم با تلاش دولت، مشکلات این حوزه در استان کردستان نیز برطرف شود.

وی اظهار کرد: مردم شریف استان کردستان مشکلات دولت را از جمله آنچه که از دولت گذشته به ارث رسیده و آنچه در حال حاضر با آن مواجه هستیم را می دانند.

وزیر بهداشت کمبود فضای مورد انتظار و نیروی انسانی متخصص، کمبود مجوز برای به کار گرفتن نیرو و کمبود تجهیزات را از دیگر مشکلات استان کردستان در حوزه سلامت و بهداشت و درمان دانست.

وی گفت: وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در راستانی تامین آنچه مورد نیاز استان است تلاش می کند و امیدواریم استان در این زمینه ها رشد کند.

قاضی زاده هاشمی، کردستان را یکی از ذخایر ارزشمند ایران اسلامی دانست و اظهار کرد: متاسفانه در مقطعی نگذاشتند به این استان توجه شود و اکنون سرمایه گذاران و دستگاه های اجرایی که بعضا به سودهای کوتاه مدت توجه دارند باید بیایند و در استان سرمایه گذاری کنند.

وی گفت: توجه به کشورهای همسایه، استعدادهای استان و شرایط اقلیمی بسیار خوب و همچنین بازار بسیار ارزشمند عراق می تواند به توسعه و پیشرفت استان کردستان و در مجموع ایران منجر شود.

وی بیان کرد: کردستان قبل و بعد از انقلاب شرایطی را داشته است که استان های دیگر نداشته اند، اگرچه در بخشی از استان ها جنگ را شاهد بوده ایم اما مردم کردستان در دوران جنگ آسیب زیادی دیدند.

قاضی زاده هاشمی افزود: از سوی دیگر یک عقب ماندگی تاریخی هم در کردستان وجود داشته است که به نظر می رسد استان نیاز به توجه مضاعف دارد.

وی گفت: کردستان به دلیل جاذبه های متفاوتی که دارد امکان سرمایه گذاری بخش خصوصی در آن بیشتر فراهم است.

وزیر بهداشت اظهار کرد: دولت تدبیر و امید تلاش می کند در این دوره بخشی از کاستی ها و کمبودهای استان را برطرف کند.

وی کردستان را استانی محروم و برخی از شهرستان های آن را محروم تر دانست و ادامه داد: نباید مردم عزیز و غیور کُرد که مرزداران عزیزی هستند و همواره در طول تاریخ از تمامیت ارضی کشور دفاع کرده اند احساس کنند که به آنها کمتر توجه می شود.

وی گفت: در ادامه سفرهای استانی روز پنجشنبه به قم می روم و پس از آن، استان های خراسان رضوی و در صورت تامین اعتبارات به استان خراسان جنوبی هم می روم.

قاضی راده هاشمی بیان کرد: حضور در میان مردم به ما انرژی می دهد و معتقدم دوران مدیریتی کوتاه است و زود تمام می شود اما باید در این مدت کارهای زیادی انجام دهیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به منظور بازدید از مراکز درمانی کردستان روز دوشنبه وارد این استان شد.

قاضی زاده هاشمی در این سفر سه روزه از تمام بیمارستان های استان بازدید می کند.

منبع:تسنیم
کد مطلب: 344100