توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رییس ستاد دیه: حوادث رانندگی در 35 سال گذشته بیش از 800 هزار قربانی گرفت
يکشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۱۱
رییس ستاد دیه گفت: در 35 سال گذشته بیش از 800 هزار نفر در حوادث رانندگی کشته شدند که باید با آموزش شهروندان آمار تصادفات را کاهش دهیم.
به گزارش عرش نیوز؛سید اسدالله جولایی روز یکشنبه در همایش روز جهانی یادآوری قربانیان ترافیک با حضور اعضای شورای شهر و مدیران شهری در تالار ایران زمین، افزود: رسالت ستاد دیه کشور پیشگیری و درمان است که البته پیشگیری بر درمان اولویت دارد.

وی به ضرورت علت یابی و آسیب شناسی دقیق مشکلات ترافیکی، موانع و حوادث رانندگی اشاره کرد و افزود: چرا ما باید درسالهای اخیر نزدیک به 30 هزار و 200 راننده زندانی داشته باشیم که به خاطر تصادفات در زندان بسر می برند.

جولایی اظهار کرد: برگزاری همایش ها و نشست ها به منظور ارتقای فرهنگ ترافیک و آموزش شهروندان ضروری است، این همایش ها باید خروجی ملموس داشته باشد و نتایج آن منجر به صدور بخشنامه، طرح و لایحه شود و راهکار نجات مردم از مشکلات باشد.

وی تاکید کرد: جای تاسف است که طی 35 سال گذشته بیش از 800 هزار کشته در تصادفات را به قبرستان فرستادیم و 8 تا 9 میلیون نفر نیز مصدوم و همچنین تعداد زیادی هم به ضایعات نخاعی مبتلا شدند.

رییس ستاد دیه با اشاره به اهمیت عامل انسانی، تصریح کرد: جاده، خودرو، راننده، عابر پیاده همه مربوط به انسان است بنابراین به عامل انسانی در وقوع حوادث رانندگی باید توجه شود.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 330808