Share/Save/Bookmark
پروژه ساخت پل چفل در محور سیاهکل به بازکیاگوراب+تصاویر
يکشنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۳۸
مدیرکل راه و شهرسازی گیلان با بیان اینکه پروژه چهارخطه سیاهکل به بازکیاگوراب به طول ۱۵ کیلومتر در حال ساخت است، گفت: فاز نخست این پروژه در قالب تقاطع غیر همسطح بازکیاگوراب بوده که هم اکنون کارهای نهایی آن در حال انجام است.
به گزارش عرش نیوز:
شعبانعلی خاوری در حاشیه بازدید خبرنگاران از پروژه‌های این اداره کل در شهرستان با تبریک به مناسبت ولادت با سعادت امام رضا (ع)، اظهار کرد: استان گیلان دارای ۵۳ کیلومتر آزاد راه، ۳۸۹ کیلومتر بزرگراه، یک هزار و ۱۰۰ کیلومتر راه‌های اصلی و فرعی و هشت هزار و ۹۰۰ کیلومتر راه روستاییبوده که سه هزار و ۹۰۰ کیلومتر از راه‌های روستایی آن آسفالت است.

وی در رابطه با بهسازی محور سیاهکل به دیلمان افزود: این محور به دلیل تردد وسایل نقلیه سنگین کارخانه سیمان دیلمان تخریب شده است و هم اکنون با یک روش نوین در حال ترمیم آن هستیم.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان با بیان اینکه پروژه چهارخطه سیاهکل به بازکیاگوراب به طول ۱۵ کیلومتر در حال ساخت است، گفت: فاز نخست این پروژه در قالب تقاطع غیر همسطح بازکیاگوراب بوده که هم اکنون کارهای نهایی آن در حال انجام است.

خاوری تصریح کرد: ادامه این پروژه چهارخطه به طول یک و نیم کیلومتر و با هزینه ۹۵ میلیارد ریال در حال ساخت است و یک دستگاه پل سه دهانه در روستای چفل نیز در این قطعه قرار دارد.

وی در رابطه با اهمیت پروژه سیاهکل - بازکیاگوراب، خاطرنشان کرد: این پروژه به این دلیل اینکه به محور سیاهکل - سراوان متصل می‌شود و رینگ شرقی را برای رشت ایجاد می‌کند، دارای اهمیت است.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان افزود: همزمان با این پروژه، چهار پروژه چهارخطه دیگر در نقاط مختلف استان آغاز شده است که پروژه فومن - سراوان به طول ۵ کیلومتر، رضوانشهر - انزلی به طول ۳ کیلومتر و فاز اول ملاسرا - شفت به طول ۳ کیلومتر از آن جمله است.

خاوری گفت: فاز نخست پروژه چهارخطه شهرک صنعتی از محور رشت به امام زاده هاشم آغاز شده و تا دروازه اول، چهار هزار و ۳۰۰ متر آن انجام شده و هم اکنون ۵۰ درصد پیشرفت دارد که امیدواریم تا قبل از پایان سال به اتمام برسد.

وی در رابطه با محور چهارخطه رودبار - منجیل و مشکلات آن گفت: اگر این پروژه امسال به اتمام برسد، به طور قطع در تعطیلات عید نوروز مشکلات سال قبل را نخواهیم داشت. همچنین بهسازی محور منجیل - گیلوان نیز در حال انجام است.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان در رابطه با فعالیت‌های انجام شده یک سال گذشته اداره کل راه و شهرسازی گیلان تصریح کرد: این پروژه‌ها با رویکرد در مدیریت جدید استانداری و وزارتخانه راه و شهرسازی انجام شده است و امیدواریم با این تعامل، بتوانیم شاخص‌های عقب ماندگی گیلان را سامان بدهیم.

خاوری با اشاره بر اینکه از دهه فجر تا هفته دولت امسال یک هزار کیلومتر راه روستایی در سطح کشور آسفالت شده است، افزود: در این مدت ۸۱ پروژه در بهسازی و روکش آسفالت راه های روستایی به طول ۱۵۸ کیلومتر و اعتبار ۲۵۰ میلیارد ریال در گیلان انجام شد که بیست هزار و ۹۵۰ خانوار از این راه بهره‌مند شده اند.

وی با بیان اینکه در هفته دولت امسال ۱۱۰ پروژه با اعتبار ۱۴۵ میلیارد تومان هزینه شده است، گفت: در هفته دولت سال ۹۲ تعداد پروژه هایی که مورد بهره برداری قرار گرفت ۷۶ عدد و در بخش آسفالت ۷۲ کیلومتر بود و در این هفته دولت این تعداد به ۱۱۰ پروژه و ۲۲۸ کیلومتر آسفالت رسیده است.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان با بیان اینکه از در این مدت توانستیم شاخص آسفالت گیلان را از ۴۴ به ۴۶ درصد برسانیم، تصریح کرد: متأسفانه با شاخص کشور ۱۰ درصد فاصله داریم و اگر ما بتوانیم ۹۰۰ کیلومتر راه روستایی را آسفالت بکنیم، به شاخص کشوری خواهیم رسید.

خاوری در رابطه با تأکید بر رعایت حریم جاده توسط تمامی افراد، اظهار کرد: ما متعهد هستیم تجاوزاتی را که افراد مختلف از سنوات قبل به حریم جاده ها انجام داده اند که شامل ساخت و ساز، نصب تابلو و دکه ها می‌باشد را پاکسازی کنیم.

وی ادامه داد: ما به تنهایی نمی‌توانیم این کار را انجام بدهیم و نیاز به احکام قضایی داریم که برخی آن اوقات با فاصله آن را به ما می‌دهند، البته فقط دادن احکام قضایی نیز مشکلی از ما حل نمی‌کند و نیروی انتظامی باید به کمک ما بیاید.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان در رابطه با نقاط حادثه خیز استان گفت: تا پایان سال گذشته ۱۱۴ نقطه حادثه خیز اعم از بزرگراهی، اصلی و تعدادی از نقاط راه های روستایی در گیلان شناخته شد، تا پایان سال ۹۲ حدود ۷۸ نقطه را اصلاح کرده‌ایم، امسال برای رفع تمامی آن نقاط پیمانکار تعیین شده که امیدواریم تا پایان امسال به اتمام برسد.

وی خاطرنشان کرد: در سال گذشته با وجود اینکه ۷ درصد افزایش حجم سفر در گیلان داشتیم، اما با کاهش تلفات ۱۷.۵ درصدی روبرو بودیم و امیدواریم این روال امسال تداوم داشته باشد.

خاوری با بیان اینکه تا پایان امسال ۱۰۰ کیلومتر از راه‌های شریانی را آسفالت کنیم، تصریح کرد: تاکنون هشت پروژه روکش آسفالت راه‌های شریانی با اعتبار ۱۴۰ میلیارد ریال و به طول ۵۲ کیلومتر آسفالت شده است.

وی خاطرنشان کرد: در بخش بهسازی و روکش آسفالت راه‌های اصلی و فرعی، شش پروژه با اعتبار ۵۰ میلیارد ریال و به طول ۲۰ کیلومتر انجام شده ، ۹ پروژه احداث پل‌های ارتباطی که عمدتاً روستایی بوده با اعتبار ۱۵ میلیارد ریال و یک پزشکی قانونی و یک بیمارستان با اعتبار ۶۸ میلیارد ریال ساخته شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان افزود: شرکت عمران و بهسازی که زیرشاخه وزارت راه و شهرسازی است و در بافت فرسوده و سکونت‌گاه‌های غیر رسمی فعالیت می‌کند، یک مدرسه ۹ کلاسه و یک سالن ورزشی را با اعتبار حدود ۱۰ میلیارد ریال ساخته است.
منبع:تسنیم
 
کد مطلب: 305957
 
 


پربازدیدترین